Spoluzakladatel kryptoměny Ethereum, Joseph Lubin, uvedl, že Facebook token Libra je jako "centralizovaný vlk v decentralizovaném ovčím oblečení". Zveřejněné v článku, který byl publikován na konferenci o technických novinkách Quartz 21. června.

Ve white paper Libry je uvedeno, že "zasílání peněz po celém světě by mělo být tak jednoduché a levné, jako posílání zpráv do telefonu a finanční infrastruktura by měla být globální inkluzivní a přinášet veřejné blaho. "Také se zmiňuje, že" lidé budou stále více důvěřovat decentralizovaným formám řízení ".

Lubin se k centralizované struktuře Libry vyjádřil následovně:

"Nejdůležitější je, že si to vyžaduje naši důvěru. Máme doufat, že Libra nakonec přejde na "decentralizovanější" systém, bez kterého by mohl kdokoliv ověřit síť, místo aby udržovalo kontrolu prvních 28 firem. "

Lubin však připouští, že v projektu vidí něco dobré. Říká, že v průběhu několika let by Libra mohla mít dvě miliardy uživatelů a požitek z používání kryptoměn by se mohl zlepšit. Lubin nakonec poznamenává, že očekává, že Libra bude z technického hlediska zpracována dobře.

Zdroj 1 - Zdroj 2
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky