Ethereum (ETH) - Dlouho očekávaný nástup Ethereum hardforku „Constantinople“ se očekává tento týden. Konkrétně je plánováno, že aktualizace bude probíhat v průběhu výtěžku bloku Ethereum ve výši 7,280,000, což by se při současném tempu výroby mělo objevit ve čtvrtek 28. února. Nicméně existuje určitá variabilita v přesném načasování aktualizace, vzhledem k nárůstu a poklesu o těžbě, která by mohla způsobit, že k němu dojde až tento víkend. Oficiální blogový příspěvek od vývojového týmu společnosti Ethereum zahrnuje odpočítávací časovač pro investory, kteří mají zájem sledovat tempo těžby.

Podle oficiálních příspěvků, uživatelé kteří drží své ETH na burze nebo prostřednictvím běžnějších mobilních a hardwarových peněženek, nebudou muset přijmout opatření, aby zajistily bezproblémový upgrade svých mincí.

Pokud používáte výměnu (např. Coinbase, Kraken nebo Binance), službu webových služeb (např. Metamask, MyCrypto nebo MyEtherWallet), službu mobilní peněženky (například peněženka Coinbase, Status.im, Trust) nebo hardwarovou peněženku (například Ledger, Trezor nebo KeepKey), nemusíte dělat nic, pokud nebudete informováni o tom, že budete muset provést další kroky prostřednictvím služby výměny nebo peněženky.

Nová aktualizace je nastavena tak, aby změnila podkladový protokol Etherea ve snaze zlepšit systém podle návrhů zlepšování (EIPs). Pro uživatele sítě Ethereum budou primárními změnami vylepšení efektivity sítě, zpoždění v obtížnosti, která ovlivňuje hashovou sílu, a snížení množství odměny ETH pro těžební blok.
Aktualizace ve čtvrtek bude obsahovat také kontroverzní implementaci EIP "CREATE2", která umožní uživatelům komunikovat s inteligentními smlouvami, které v bloku neexistují. Podle oficiálního vydání CREATE2.

"Umožňuje interakci s adresami, které dosud neexistují na blockchainu, ale mohou se spoléhat pouze na eventuální obsah kódu, který byl vytvořen konkrétním kódem init.
Je to důležité pro případy použití státních kanálů, které zahrnují protistranné interakce se smlouvami.
Stručně řečeno: Tento EIP umožňuje, abyste mohli komunikovat s adresami, které dosud nebyly vytvořeny. "

Navzdory tomu, že byl původně navržen samotným Vitalikem Buterinem, někteří uživatelé a vývojáři Etherea byli znepokojeni implementací CREATE2 v aktualizaci, což podle jejich názoru by umožnilo potenciální útokový vektor proti bloku ETH. Několik vývojářů společnosti Ethereum však zamítlo obavy kolem CREATE2 a označili je jako neopodstatněné.Podobné články z sekce Novinky