Hackeři přesvědčili Twitter, aby jim poskytl kontrolu nad účetní stránkou švédské vládní politické strany - pak ji použili na změnu oficiální měny země za Bitcoin.

ŠVÉDSKA VLÁDA: "Čas na nákup" BITCOINU
Debakl vypukl 15. dubna, kdy oficiální stránka Twitter sociálních demokratů začala vysílat podezřelé zprávy.

Mezi nimi bylo přání zcela vyhnout se používání fiat měny a místo toho udělat Bitcoin oficiální měnou Švédska.

Zrušili jsme švédskou korunu a nahradili jsme ji Bitcoinem, "říká dnes smazán tweet Švédům".

Hack trval jen asi 30 minut, dokud Twitter pochopil, že něco není v pořádku. Hackerům se však podařilo přesvědčit technickou podporu společnosti, že byly oprávněnými vlastníky účtu - v tomto případě švédské vlády.

Cesta k získání kontroly se týkala změny telefonních čísel a e-mailových adres a dokonce předložení falešné dokumentace, kterou Twitter přijal.

Bezhotovostní společnost
Pevný, ale kontroverzní vliv soukromého sektoru na platby se tento měsíc vrátil do centra pozornosti v nedalekém Spojeném království, kde prokurátoři znovu otevřely obrovskou žalobu ve výši 14 miliard GBP (18,25 miliardy USD) proti společnosti MasterCard.

Pokud bude úspěšný, přibližně 46 milionů obyvatel Spojeného království může mít nárok na výplatu od platebního giganta ve výši přibližně 300 GBP.

Pro švédské orgány Bitcoin tradičně představuje důvod k panice. V lednu, jeden obchodník dostal daňový účet až téměř 1 milion dolarů poté, co se daňové oddělení rozhodlo zabývat jeho činnostmi.

Hodnota, kterou úřad požadoval, činila více než 300% jeho celkových reálných zisků.Podobné články z sekce Novinky