Včera jsme Vás informovali o slibných plánech Tuniska na e-dinár a plánované převedení jejich národní měny na blockchain. Ač se tato zpráva opírala o novinku ze solidního informačního portálu, ukázala se bohužel jako nepravdivá a přehnaně "vyhypovaná".

Centrální banka Tuniska totiž následně tyto šířící se zvěsti dementovala s tím, že se sice skutečně soustředí na digitalizaci a zkoumá alternativní digitální platební metody, ovšem přímé úsilí na vývoj vlastní digitální měny nevyvíjí. Popřela také jakékoliv spojení s jakýmkoliv zahraničním poskytovatelem (kterým měl být ruský startup Universa) za tímto účelem.

Zdrojem těchto mylných informací byla ruská agentura Tass, která deklarovala spojení právě Tuniské Centrální banky a Universa na základě údajného prohlášení učiněného na FOREX Club Tunisia. Představitelé banky ale odmítli, že by takovéto prohlášení kdy proběhlo a označili vzniklou situaci za nedorozumění.

Čtenářům naší informační sekce se tedy hluboce omlouváme za zprostředkování těchto mylných informací a pokusíme se polepšit :)