Šifrovaná služba zasílání zpráv Telegram chce odložit datum spuštění své Telegram Open Network (TON) v důsledku problémů s Komisí pro cenné papíry Spojených Států (SEC).


Podle zprávy jednoho z investorů jim Telegram sdělil, že chce posunout termín do 30. dubna 2020.


Spuštění bylo původně stanoveno již na konec října letošního roku, ale SEC náhle vyhlásila, že jeho nabídka tokenů ve výši 1,7 miliard dolarů byla nezákonná. Telegram vybral tuto obrovskou částku na novou síť tím, že prodal nativní tokeny Gram sítě TON kvalifikovaným investorům ve dvou samostatných kolech.


V únoru 2018 Telegram předložil vyplněný tzv. Formulář D, který se používá, když společnost prodává cenný papír, aniž by jej zaregistrovala právě u SEC. V rámci tohoto formuláře může společnost pokračovat v nabídce cenných papírů bez registrace u SEC, pokud ji ovšem nabízí pouze kvalifikovaným investorům. Jelikož by však v tomto případě investoři do tokenů Gram byli schopni znovu prodat svá aktiva (přeprodat je), SEC to považovala za porušení výjimky. Úplná stížnost Komise jako taková se zakládá na tom, že Telegram a TON u nich nezaregistrovaly svůj prodej tokenů GRM, které SEC považuje za cenné papíry.


Ve středečním dopise pro investory Telegram uvádí, že posunutí termínu vyžaduje povolení držitelů většiny celkového objemu spojeného s kupními smlouvami fáze A. Stejným způsobem lze také prodloužit lhůtu v kupních smlouvách z předprodejního kola.


Mohla by však nastat situace, že jedno kolo investorů by mohlo hlasovat o prodloužení lhůty, zatímco druhé ne. V takovém případě Telegram uvádí:


V případě, že rozšíření schválí pouze jedna skupina, zůstanou kupní smlouvy této skupiny v platnosti, zatímco druhá skupina bude vypovězena. Za těchto okolností bychom navrhli provést určité omezené změny podmínek těch kupních smluv, které zůstanou v platnosti, aby odrážely skutečnost, že bude vydáno méně Gramů a méně jich bude v oběhu v den zahájení provozu. “


Telegram žádá investory, aby se rozhodli o prodloužení lhůty do 23. října. Na 24. října je totiž naplánováno slyšení společnosti s regulačními orgány v New Yorku, kde přednese svůj případ s tím, že je v souladu a že SEC situaci nevyhodnotili správně.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky