Kromě Facebooku nezahálí ani Telegram a rovněž vytváří svůj vlastní komplexní super rychlý blockchain ekosystém TON včetně tokenu. Bude TON konkurencí pro "Globalcoin" od Facebooku? Vzhledem k počtu uživatelů zřejmě ne, ale počkáme si na výsledky. Rok 2019 a 2020 bude opravdu velmi zajímavý.

Šifrovaná aplikace na zasílání zpráv Telegram ve třetím čtvrtletí 2019 údajně uvede do provozu svou Telegram Open Network (TON).

Interní zpráva zaslána investorům oznámila, že síť začne fungovat ještě v tomto roce. Telegram potvrdil, že nedávný úspěšný testovací proces "znovu potvrzuje naši víru, že virtuální počítač TON a .. Byzantine konsensus algoritmus jsou schopny splnit cíle uvedené v původním White Paper".

V dubnu Cointelegraph oznámil, že Telegram zpřístupnil svou soukromou testovací verzi TON blockchain vybranému počtu vývojářů. Anonymní vývojáři potvrdili, že TON blockchain má "extrémně vysokou rychlost transakcí".
Síť TON bude pravděpodobně hostovat decentralizované aplikace podobné síti Ethereum.

V kupní smlouvě na Telegram Gram tokeny, digitální měna sítě TON, je ustanovení, že takové smlouvy budou neplatné, pokud se síť nespustí do 31. října 2019.Telegram založili bratři Nikolai a Pavel Durov v roce 2013.

V minulém roce firma získala téměř 1,7 mld od privátních investorů přes ICO. Platforma se může pochlubit více než 200 miliony uživatelů. Minulý měsíc se vývojový tým společnosti TON spojil s německým poskytovatelem finančních služeb Wirecard. TON Labs bude pracovat s Wirecard na vývoji digitálních finančních produktů.


Podobné články z sekce Novinky