Šifrovaná služba rychlých zpráv Telegram spustila peněženku pro nativní token své sítě Gram (GRM), která je k dispozici v alfa verzi aplikace pro iOS. V současné době peněženka funguje v testovací síti (testnetu) Telegram Open Network (TON). Zatím mohou uživatelé pouze vytvářet a mazat peněženky, přijímat a odesílat Gramy a sdílet svou adresu peněženky.


Fyodor Skuratov ze softwarového start-upu TON Labs, který je spravován investory tokenu Telegramu, řekl, že design peněženky ještě není dokončen a že s největší pravděpodobností bude vestavěná peněženka Telegramu mít pouze základní funkce. Zároveň dodal, že ti, kdo budou chtít využívat pokročilejší funkce včetně nákupu a výměny Gramů, by se měli obrátit na vývojáře třetích stran.


Společnost již v dubnu spustila soukromé beta testování blockchainu TON pro omezený počet vývojářů. V té době prozradili dva anonymní testeři, že tento blockchain prokázal extrémně vysokou rychlost transakce. Na začátku září pak byl vydán průzkumník (explorer) a software uzlů (nodů).


Nedávno Blackmoon, kryptoměnnová burza z Kajmanských ostrovů, oznámila plán na zalistování připravovaného tokenu Gram díky partnerství se švýcarským Gram Vaultem. Již před tímto prohlášením Blackmoonu japonská burza Liquid tvrdila, že by mohla být zástupcem prodeje/směny tokenu gramů Gram v Asii - toto oznámení však bylo později zpochybněno zdroji blízkými Telegramu.


Telegram plánuje spustit Gram v říjnu v návaznosti na proces plánovaného veřejného testování TON.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky