TipJar, služba využívající Ethereum (ETH), která umožnila redditorům posílat si navzájem mikroplatby v tokenech Ether a ERC-20, byla 7. října ukončena. Její web je stále funkční, ale bude také vypnut k 10. dubnu 2020 .


V oznámení společnosti Reddit zveřejněném tentýž den vývojář TipJaru citoval „velmi malou aktivitu na tomto robotu (botu – automatizovaném programu/malém systému)“ jako hlavní důvod vypnutí. Rovněž vyzval uživatele, aby co nejdříve vybrali své již vložené prostředky prostřednictvím webu TipJar a dodal:


Tipjar reddit bot se okamžitě vypíná, takže příspívání ostatním uživatelům na redditu tímto způsobem již není možné. Web TipJar bude ukončen 10. dubna 2020. Po tomto datu již nebudou účty TipJar přístupné a nebude možné převádět prostředky. Pokud máte na účtu TipJaru zůstatek, měli byste jej vybrat co nejdříve.“


Vývojář společnosti TipJar také poznamenal, že „platil měsíční poplatky za server několik let a ačkoli jsou minimální, v tomto bodě to už nedává moc smysl“, aby pokračoval ve financování služby, o kterou jen jen malý zájem ze strany uživatelů.


Nedávno se podobná situace dala slyšet od týmu stojícím za obchodní platformou Coinexchange.io, která podporovala více než 500 altcoinů. Jak psal Cointelegraph 2. října, tato burza zavírá své dveře kvůli nízkým objemům obchodování a finančním potížím již 15. října. Podle oficiálního oznámení společnosti Coinexchange navíc „náklady na zajištění požadované úrovně bezpečnosti a podpory nyní převáží“ její výdělky. Výběry z účtů budou možné do 1. prosince.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky