Tom Lee ze společnosti Fundstrat vyjádřil optimismus, že Bitcoin (BTC) by se mohl vrátit v roce 2019. V rozhovoru pro CNBC řekl mluvčí Bitcoinu, že ačkoli krypto zima trvala dlouho, rok 2019 slibuje, že bude rokem nápravy.

Podle Leeho několik technických ukazatelů naznačuje, že Bitcoin se připravuje na velký krok a aktivum se stává užitečným.

Dodal, že nové kryptoměny, například JPM Coin, jsou více stabilní, zatímco Bitcoin je jako jmenovatel hodnoty pro kryptoměny obecně a tak nepředstavují hrozbu pro růst a popularitu Bitcoinu, která bude pohánět budoucí vývoj.

Tom Lee byl o Bitcoine velmi pozitivní a i když se jeho býčí předpovědi v roce 2018 neuskutečnili přesně, předpověděl tento rok, že Bitcoin skončí v roce 2019 mnohem lépe než v roce 2018. Tom Lee není jediný kdo vidí tento potenciál v hodnotě. Mnozí jiní experti a analytici předpovídali totéž.

Tentokrát Lee předpokládá, že Bitcoin bude nejméně 5 až 6 měsíců v rámci $ 4,000 korekce. Jelikož trh je do značné míry nepředvídatelný, Leeho časová osa je pouze odhad, který se může, nebo nemusí splnit v očekávaném čase a proto Bitcoinu může trvat déle, než udělá významný pokrok, nebo se dokonce zotaví rychleji, než se očekávalo.

Ve skutečnosti rok 2019 je rokem zotavování, jak se zmínil Lee.
Zaprvé Bitcoin si udržel svou cenu nad 3 800 USD výrazně dlouhou dobu ve srovnání s 2018, když volatilita byla vážným problémem. Zájem o Bitcoin byl také na vzestupu na základě údajů, a to pravděpodobně povede k velkému bull runu.

Altcoiny také zaznamenali významný pokrok například Ethereum (ETH) už nějaký čas přesahuje 130 dolarů a pravděpodobně v nejbližší době neklesne. Jiné, jako například Stellar (XLM), zaznamenávají výrazné zisky i tehdy, když Bitcoin může klesat.

Celkově je rostoucí zájem o kryptoměny obecně. Rok je ještě na začátku, takže stále máme šanci vidět, jak se to vyvine.Podobné články z sekce Novinky