Spoluzakladatel a CEO společnosti Twitter Jack Dorsey opět prohlásil, že věří, že Bitcoin (BTC) bude domácí měnou internetu. Dorsey uvedl své připomínky během rozhovoru s americkým komikantem Joe Roganem, který vyšel 2. únoraBěhem rozhovoru Dorsey uvedl:


"Bitcoin bylo něco, co se narodilo na internetu, které bylo vyvinuto na internetu, které bylo testováno na internetu ... Je to internet."

Generální ředitel společnosti Twitter už něco podobného tvrdil, přičemž v polovině května 2018 zaznamenal, že Bitcoin vidí jako volbu pro domácí měnu.

Dorsey je také zakladatelem a výkonným ředitelem platformy mobilních platebních společností Square, která umožňuje uživatelům obchodovat s Bitcoinem. Když Rogan požádal o jakékoli plány na přidání dalších kryptoměn do aplikace, Dorsey odpověděl, že nejsou.

Během rozhovoru se Rogan zeptal i Dorseya, jak vidí jakýkoliv zpětný krok v souvislosti s Bitcoinem, na který odpověděl tím, že navrhne, aby se "podívali na některé z hlavních bank a jejich úvahy o Bitcoinu."

Dorsey poznamenal, že "všichni mají radost z blokchainu kvůli efektivnosti, kterou může vytvořit pro své podnikání a potenciálu vytvořit nové obchodní linie", ale pak navrhl, že tato technologie "určitě ohrožuje určité bankovní služby, finanční instituce a také některé vlády ..."

Dorsey také předpokládá, že internet přechází na systém, ve kterém budou všechny údaje, které jsou vytvořeny, natrvalo online. Podle něj "to je to, co blockchain umožňuje“. Dále popsal, jak vidí budoucnost internetu:

"Přesouváme se do světa, ve kterém je vše vytvořeno navždy, že neexistuje centralizovaná kontrola toho, kdo vidí co, že tyto modely se stanou zcela decentralizovanými a všechny tyto překážky, které dnes existují, nejsou již tak důležité."

Na podzim roku 2018, Dorsey veřejně poznamenal, že blockchain by mohl být použit na boj proti dezinformacím a podvodům.


Zdroj obrázku: Bitcoin.com


Podobné články z sekce Novinky