Před pár lety pomohla peněženka Coinbase k rozšíření povědomí a k jednoduchému nákupu a prodeji kryptoměn. Navzdory svým drobným přešlapům je stále nejvíce používaná. Jack Dorsey přichází s něčím, co posune masovou  adopci Bitcoinu na vyšší level a doslova se vyjádřil, že ji spustí.

Square je konečně velmi blízko, aby spustil Square krypto, krypto zaměřenou verzi slavné 32,7 miliard dolarové aplikace pro mobilní platby.
Včera, 21. května, lidé ze společnosti potvrdily, že masová adopce Bitcoinu je nezbytná, a že nová aplikace tomu pomůže.

Square krypto aplikace
Myšlenka takové aplikace byla poprvé odhalena v březnu 2019 šéfem Square a Twittru, Jackem Dorsey. Potvrdil, že si najal několika vývojáře a designéra, aby mohli pracovat na vytváření způsobu díky kterému by lidé mohli snadněji používat Bitcoin.

Při této příležitosti potvrdil, že vývojáři přispívaly do BTC protokolu ve svém volném čase, takže se rozhodl, že začne s nimi placenou spolupráci.
Ve skutečnosti aplikace již podporuje BTC i nyní a lidé ji už mohou používat pro nákup a prodej Bitcoinu. To z ní činí jedinou veřejně obchodovanou společnost v USA, která přímo podporuje nákup krypto digitálních aktiv.

Podle Dorseyho, myšlenka je, že nový projekt bude zaměřen na "vrácení" Bitcoinu komunitě jako celku, ne jen na komerční účely. Potvrdil, že chce, aby byl ekosystém širší a lepší a k tomu pomůže aplikace, protože kryptoměny budou více ve světě akceptovány.

Někteří lidé jsou už najati, většinou z vývoje Bitcoin Core a členové BTCPay serveru. Tito lidé jsou přímí podřízení Dorseymu a jejich účelem je ve skutečnosti zlepšit systém BTC. Podle něj dělají to, co je nejlepší pro krypto ekosystém, od kterého se očekává, že bude požadovat práci, která bude pro všechny open source a bezplatná.

Možná integrace s Lightning Network?
Další zajímavou spekulací, která se právě teď děje, je, zda aplikace Square Krypto bude integrována s Lightning Network nebo ne. LN, v případě, že nevíte, je offchain protokol druhé vrstvy, který dělá platby BTC rychlejší tím, že probíhají mimo hlavní sítě BTC.

Síť Lightning od svého původního spuštění loni zvýšila svou popularitu, takže o ní existuje mnoho spekulací. Dorsey investoval 2,5 milionů USD do laboratoří Lightning Labs, které vyvíjejí LN a také byly součástí experimentu Lightning Network Torch. V současnosti však není nic oficiálné, takže můžeme jen spekulovat o tom, co se skutečně stane.

Lepší design a jednodušší používání
Pokud existuje něco, co Bitcoin infrastruktura jasně potřebuje k dosažení většího přijetí na celém světě, je to to, že jeho design a uživatelská zkušenost by mohly být lepší. Z tohoto důvodu se Dorsey zajímal o designéra, který by byl schopen vytvořit správný systém, který by lidé používali bez problémů. Toto je jedna z posledních potřeb, které má BTC v současnosti.

Masová adopce, jak to potvrdil Dorsey, není možná bez výborného designu. Z tohoto důvodu je jeho důležitým cílem zlepšit design. Dorsey uznal, že design je během vývoje často nedostatečně financovaný, ale je velmi důležité a bylo by chybou jednoduše na to zapomenout.

Jack Dorsey vícekrát potvrdil, že "internet si zaslouží svou rodnou menu" a věří, že to může být Bitcoin, což je důvod, proč je tak netrpělivý, aby tento projekt posunul dopředu.


Podobné články z sekce Novinky