Nyní je čas, kdy lidé obvykle začnou hodnotit to, co přinese budoucnost pro různá témata a odvětví. Bitcoin se neliší. Investoři a nadšenci pravděpodobně zaznamenají několik trendů, které se stanou předními. Zde jsou čtyři z nich.

1. Bitcoin bankomaty se stávají více dostupné
Zprávy naznačují, že rok 2019 bude rokem, ve kterém Bitcoin bankomaty budou vzrůstat v městech po celých Spojených státech. Chicago nedávno získalo 30 nových strojů, což přineslo celkový počet přibližně 100, přičemž Philadelphia má přibližně stejný počet.
Tyto bankomaty jsou určeny výhradně na vydávání bitcoinu, existují však tradiční bankomaty v New Yorku, které dávají tuto měnu uživatelům. Zainteresované osoby vytvářejí účty u LibertyX, poskytovatele platebních služeb. Po absolvování schvalovacího procesu si mohou pomocí kreditních karet na bankomatech denně zakoupit BTC až do 3 000 dolarů.
Tyto bankomaty mohou povzbudit lidi, aby poprvé začali používat Bitcoin nebo začali zacházet s kryptoměnami více než předtím. Jednotlivci jsou zvyklí používat bankomaty na uspokojování svých finančních potřeb.

2. Větší účast centrálních bank při Bitcoinu a dalších kryptoměnách
Jednou z věcí, které lidé obvykle milují, je, že je mohou používat, aniž by měli bankovní účty. V roce 2019 se však může stát, že centrální banky začnou podporovat kryptoměny jako doplnění svých zlatých rezerv.
Během představení na prvním summitu v Izraeli průkopník Nick Szabo nastínil důvody, proč předpovídá, že další země začnou používat kryptoměny, zejména na místech, které jsou vystaveny extrémním konfliktům nebo špatnému finančnímu řízení. Také se domnívá, že centrální banky začnou doplňovat své zlaté rezervy o kryptoměny.

Szabo vysvětlil: "Nastane situace, kdy centrální banka nemůže důvěřovat zahraniční centrální bance, nebo vládě například svými dluhopisy. Jedno řešení, které bylo vyvinuto je, aby to švýcarská vláda držela za vás - to není řešení minimalizováno důvěrou. Samotná švýcarská vláda je vystavena politickým tlakem a proto řešení, které je minimalizováno důvěrou, je kryptoobchod. "

V roce 2018 Christine Lagarde, výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) také vyjádřila, proč by centrální banky měly vydávat kryptoměny. Tento trend nemusí dosáhnout úplné přijetí v roce 2019, ale bude zřejmé, že centrální banky by se neměly vyhýbat krypto průmyslu.

3. S Bitcoinem směrem k cestovnímu ruchu
V květnu 2013 někdo dal 10 000 BTC za pizzu, ale nejnovějším trendem je nárůst počtu firem a lokalit, které povzbuzují turisty, aby používali Bitcoin, když cestují. V březnu 2018 začala rada pro cestovní ruch v Německu přijímat Bitcoin. Nedávno se australské plážové město ve středním Queenslandu stalo prvním digitálním turistickým městem vhodným pro kryptoměny.

Když lidé cestují do různých zemí, jedna z prvních věcí, které obvykle řeší, je výměna peněz. Pokud tento trend bude pokračovat, lidé by mohli odstranit tuto nutnost a cestovat výhradně s Bitcoinami. Vyžaduje to plánování, ale mohlo by to být výhodné pro cestující, kteří nechtějí řešit tradiční peníze, když jsou mimo domov.

4. Zvýšení počtu smartphonů s úložištěm pro kryptoměny.
Při nahlížení na plány budoucích zařízení vyráběných předními značkami naznačuje, že existuje tlak na smartphony s integrovanými peněženkami, které uchovávají Bitcoin a další kryptoměny. Koncem roku 2018 společnost HTC představila telefon Exodus 1, který je telefonem zaměřeným na ukládání kryptoměn. Lidé si mohli koupit pouze telefon s šifrovacími zařízeními. Říká se také, že Samsung Galaxy S10 bude mít cold i hot wallet prostřednictvím patentovaného vynálezu nazvaného Samsung Blockchain KeyStore.

Je příliš brzy říci, jak úspěšné budou takové telefony, ale tito uživatelé by mohli vytvořit významnější trend, pokud by uživatelé upřednostňovali například přístup k hardwarovým peněženkám. Tech značky sledují, co dělají konkurenti a nechtějí příliš dlouho čekat na to, aby nabízely podobné produkty, pokud se zdají úspěšné.

Zdroj: Bitcoinist
Zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky