Ukrajinský parlament se snaží prosadit kryptoměnové regulace ještě v posledních měsících roku 2019. Země by ráda tyto zákony představila „před Novým Rokem“, přičemž poslanci hovoří o „obrovském potenciálu pro hospodářský růst“, který kryptoměnový průmysl nabízí.


Na základě příspěvku na Facebooku od poslance Alexey Zhmerenetskyho skupina 50 poslanců vypracovalo dva vyhodnocovací kryptoměnové účty za účelem spojení s obchodními skupinami zabývajícími se blockchainem, pro-blockchainové lobisty a Ministerstvem pro digitální záležitosti. Účty, které jsou nyní sdíleny online, jsou otevřeny pro veřejnou konzultaci po dobu příštích dvou týdnů, a poté, jak poznamenal Zhmerenetsky, budou předloženy parlamentu země.


Poslanec napsal:

"Požádáme prezidenta Volodymyra Zelenského, aby účty považoval za naléhavé, kvůli obrovskému potenciálu pro ekonomický růst ve výši miliard dolarů. Než zavítáme do roku 2020, zahájíme na Ukrajině novou éru ekonomiky založené na blockchainu. “


První z těchto účtů vyžaduje, aby jednotlivci a společnosti ohlašovali finančním regulátorům kryptoměnové transakce přesahující 1 200 USD a poskytovaly informace o prodejci a kupujícím, včetně osobních údajů, informací o společnosti a adresy peněženek. Druhý účet rozděluje tokeny do dvou kategorií: „tokenová aktiva“ a „krypto-aktiva“. Druhá kategorie zahrnuje tokeny, které „neimplikují“ vlastnická práva, a zahrnovala by Bitcoiny a většinu hlavních altcoinů. To je kategorie, která by podléhala zdanění.


Zákony také obsahují opatření, která by nutila společnosti na Ukrajině, které se zabývají kryptoměnami, dodržovat protokoly proti praní špinavých peněz (AML). Ale možná ještě důležitější je, že by poskytly právní základ pro kryptoměny, které jsou v současné době na Ukrajině neregulované - situace, kterou Zelensky chce napravit co nejdříve.


Začátkem tohoto měsíce Ministerstvo pro digitální záležitosti oznámilo, že chce poskytnout právní definice kryptoměn a dalších termínů souvisejících s blockchainem - a to již do konce roku. Ministerstvo také doufá, že poskytne právní základ těžařům, což je obecně často diskutované téma.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky