Nedávno jmenovaný náměstek ministra pro Ukrajinské Ministerstvo digitální transformace údajně potvrdil, že legalizace Bitcoinů a krypto obecně je nejvyšší prioritou organizace.


Alexander Bornyakov v rozhovoru pro Liga.net uvedl, že jeho agentura plánuje krypto legalizovat, což je značný posun oproti „šedé oblasti“, ve které se v současné době na Ukrajině nachází. Kromě legalizace Bitcoinu plánují také přesunout státní registry do sítě založené na blockchainu. Bornyakov říká, že rozhodnutí je součást širšího úsilí místopředsedy vlády pro digitální informace, 28letého Michaile Fedorova.


Fedorov 27. září uvedl pro Ukranian Truth, že má v úmyslu proměnit stát v „jednoduchou službu“ v duchu populárních aplikací, jako je Airbnb,


"[Mělo by to být] pohodlné a nenápadné ... takže když budete [komunikovat] se státem, budete se cítit pohodlně, stejně jako [když] objednáváte Uber, Booking nebo Airbnb."


Zatímco podle ukrajinského práva není kryptoměna technicky nezákonná, spadá do šedé oblasti, což ohrožuje krypto-podniky kvůli nedostatečnému oficiálnímu postavení. Fedorov řekl, že má v úmyslu učinit krypto legálně uznané v očích státu, což také pomůže při výběru daní,


"Lidé, kteří to dělají (kryptoměny), by se měli dostat z šedé zóny a začít platit daně."


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky