Charitativní pomocná ruka OSN pro děti, UNICEF, založila kryptoměnový fond a začala přijímat dary v Bitcoinech i Ethereu, dvou největších kryptoměnách.


Podle oznámení organizace byla iniciativa vytvořena za účelem financování open-source technologií zaměřených ve prospěch dětí a mladých lidí na celém světě. Velmi zajímavé a sympatické je i to, že narozdíl od většiny ostatních organizací, která dary v kryptoměnách sice příjmají, ale hned je mění na fiat, tak UNICEF je v dané kryptoměně drží a ve formě darů poskytuje dále.


Výkonná ředitelka UNICEF, Henrietta Fore, na to řekal toto:

"Pokud mají digitální ekonomiky a měny potenciál utvářet životy nadcházejících generací, je důležité, abychom prozkoumali příležitosti, které nabízejí. Proto je vytvoření našeho kryptoměnového fondu významným a vítaným krokem vpřed v humanitární a rozvojové práci."


První příspěvek do fondu UNICEF Cryptocurrency Fund bude věnován nadací Ethereum Foundation ve výši 100 ETH (přibližně 18 200 $) a bude poskytnut třem startupům: Prescrypto, Atix Labs a Utopixar. Uvádí se, že tyto „pracují v oblasti sledování předpisů, spojování investorů a těch, kteří jejich financování potřebují, a komunitních tokenů a iniciativ“.


Pokud už i tak velké chartitativní jméno jako je UNICEF nejen přijímá, ale přímo využívá kryptoměny pro svou práci, může snad ještě kdokoliv tvrdit, že kryptoměny jsou jen nástroj pro páchání špatností? Je velmi dobře, že i takovéto celky začínají zařazovat kryptoměny do svého portfolia, protože to nejenom pomůže jejich adopci veřejností, ale ukáže i pravý potenciál "páchat dobro" jaký bezesporu také mají.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky