Zdá se, že ruští bankéři a jejich právníci našli kreativní právní mezery, které by daňovým úřadům v zemi mohly umožnit danit uživatele kryptoměn - aniž by museli měnit daňové zákon země.


Podle zprávy zpravodajského serveru Izvestie vypracovala Asociace ruských bank dokument, který tvrdí, že ačkoli většina států - včetně Ruska - nechce definovat kryptoměny jako peníze v právních dokumentech, držitelé tokenů by stále mohli podléhat zdanění.


Dokument vysvětluje, že namísto klasifikace Bitcoinů a altcoinů jako peněz, by soudy mohly považovat mince za „majetek“ nebo dokonce „poklad“. Například v případě krypto těžby by se dalo říci, že kdokoli, kdo úspěšně vytěží BTC, tím „našel“ nebo „objevil“ svůj token - stejně jako průzkumník mohl vykopat truhlu zakopaného zlata. Takové „nálezy“, zdůrazňuje asociace, podléhají zdanění státem.


Pro některé soudy však může být důležitá skutečnost, že těžené tokeny nebyly "nalezeny“, ale místo toho vznikají v důsledku lidské činnosti. Sdružení však opět přišlo s právní odpovědí. Nařízení o daňovém zákoně stanoví, že „nově vytvořené“ zboží má také zdanitelnou hodnotu - jako je tomu u ovoce pěstovaného na farmě nebo produktů vyrobených v továrně. A to by také poskytlo cestu k danění těžařů, kteří tvrdí, že jejich tokeny nejsou srovnatelné s „pokladem“.


Také se zde uvádí, že další způsob, jak se soudy mohou podívat na tokeny, je považovat je za položky, které mají hodnotu v (nepeněžních) směnných transakcích - což je také činí z nich zdanitelná aktiva.


Stejný mediální zdroj také citoval odborníky, kteří tvrdí, že odvážný nedávný plán téhož orgánu - odstranit anonymitu kryptoměn v Rusku - by byl v případě některých tokenů „proveditelný“.


Provozovatelé burz také pro publikaci uvedli, že by bylo „velmi možné“ zjistit podrobnosti o všech krypto-majetkových poměrech všech občanů držících Bitcoin a Ethereum – a to i kdyby měl dotyčný občan více peněženek.


Za zmínku také stojí, že minulý měsíc skupina právníků v zemi přišla s řadou plánů ohledně daňění kryptoměnových podniků, které by mimo jiné odměňovali držitele kryptoměn formou majetkových práv a poskytovali daňové úlevy těžařům.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky