Vážení klienti naší směnárny i příležitostní čtenáři,


věříme, že jste si všichni vědomi situace, která panuje na Ukrajině. Ruská invaze, která započala 24.2.2022 a měla být bleskovou operací, přerostla v intenzivní konflikt, který za sebou během prvních dní zanechal tisíce mrtvých a raněných a donutil statisíce Ukrajinců prchnout ze svých domovů. 

Tento krok vedení Ruské federace zasel strach a zoufalství do srdcí nejen ukrajinského národa, ale obavy se šíří i celou Evropou a vlastně i celým světem. Doby Sovětského svazu a jeho praktik nejsou tak dávnou minulostí, aby současné akce, ambice a cíle Ruské federace naše spoluobčany nechávali klidnými.

Je nutno uznat, že Ukrajina statečně vzdoruje a jejich odpor proti invazním silám je daleko větší, než patrně agresoři (a možná celý svět) čekali. Rovněž si ale musíme přiznat, že sami to nedokáží a jelikož bojují i za nás, je více než správné se jim pokusit pomoci, jak jen bude v našich silách. 

Podpořme společně Ukrajinu a ukažme, jak krypto umí pomáhat! 

Tým naší směnárny zprvu také uvažoval o založení sbírky, těch jsou ale již na internetu desítky (ne-li stovky), panují obavy z jejich legitimit, přispěvatelé se tak štěpí do malých skupin a celkově se z toho stává situace plná nepřehlednosti a chaosu, která může znejistět potenciálního přispěvatele natolik, že raději nakonec neudělá nic.

Věděli jste však, že přímo ukrajinské velvyslanectví v České Republice zveřejnilo kryptoměnové adresy, jejích prostřednictvím můžete ukrajinský národ podpořit? Žádná směna, žádné bankovní transfery – P2P podpora v nejryzejší podobě. V tuto chvíli je přijímána trojice měn – BTC, ETH a USDT (ERC-20) a adresy najdete v tomto tweetu.

Tu a tam se můžeme dočíst, jak krypto bude sloužit Rusku k obcházení sankcí a opatření, jak je to důkaz jeho škodlivosti a podobné hlouposti. Je to smutné, jak se účelně využívá každá záminka, i v takovéto situaci. Nevysvětlujme jim, proč jsou tato tvrzení zavádějící a zcestná – pojďme jim to UKÁZAT! 

Tímto bychom Vás chtěli vyzvat – podpořte Ukrajinu a společně ukažme, jaký přínos může mít krypto komunita a jak krypto dokáže pomáhat!

Podpora může probíhat i tradičněji, pokud na tom trváte. 

Samozřejmě toto není jediný možný způsob, jak podat pomocnou ruku. Pokud chcete přispět tradičnější cestou a směřovat své prostředky do konkrétního sektoru, můžete využít například rozcestník Darujme.cz , kde vybíráte i konkrétní nadaci, která Váš dar bude spravovat a distribuovat. Případně navštivte i web Rexter.cz, kde najdete i návod jak přispět materiálně a další užitečné informace.

Nebuďme lhostejní k dění u našich východních sousedů. Je až mrazivé říci, že na Ukrajině se nyní možná bojuje za budoucnost Evropy a ještě mrazivější je uvědomění, že toto tvrzení nemusí být tak daleko od pravdy, jak bychom si možná přáli. Držme si všichni palce.


Tým VirtualProperty