Využití kryptoměn v Británii získává jasnější obrysy – tamní zákonodárci totiž konečně jasně klasifikovali digitální "assety" (myšleno kryptoměny a různé tokeny) jako majetek. To umožní firmám tam působícím a využívajícím blockchainové tokeny pro svůj chod, aby se přizpůsobily jasnému rámci a mohly se stabilněji rozvíjet.


Jednací panel pod vedením Vrchního soudce Nejvyššího soudu, Sira Geoffrey Vose, vydal toto pondělí právní prohlášení, které tuto dlouhodobou nejistotou kolem kryptoměn a souvisejících technologií rozptýlilo. Stojí v něm totiž, že krypto assety "mají všechny indicie majetku", což jim má zaručit obdobné právní postavení.


Toto rozhodnutí bylo velmi kladně přijato zástupci kryptoměnového průmyslu, jelikož bude sloužit jako základ pro masovější adopci krypta a chytrých kontraktů ve Spojeném Království. Dodatečná objasnění a ustanovení mohou navíc poskytnout strategickou výhodu pro místní blockchainové start-upy.


Toto je tedy rozhodně dobrá zpráva a bude velmi zajímavé sledovat další vývoj, který může být tím potřebným impulsem pro státy v EU a jejich vlády, aby se odhodlaly k podobným krokům.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky