Venezuelané minulý týden na této populární P2P platformě utratili za nákup Bitcoinu více bolivarů (národní měna), než kdykoliv předtím.


Údaje z Coin Dance, který sleduje obchodní aktivitu právě na LB, Paxful a Bisq, potvrdili, že týden k 20. červnu byl ve Venezuele opravdu mimořádný. Během tohoto období místní uživatelé pouze na LocalBitcoins realizovali pohyby za více než 57 miliard bolivarů, čímž výrazně překročili předcházející rekord 49 miliard z předchozího týdne.


Podle Cointelegraphu totiž venezuelská měna trpí masivní inflací, která dosáhla už neuvěřitelných 10,000,000% a zároveň, jelikož i státní digitální měna Petro byla prohlášena za selhání, místní tak hledají alternativní způsoby pro uchování hodnoty.


Ovšem ačkoliv počet bolivarů tekoucích skrze LocalBitcoins stále stoupá, přepočteno na Bitcoiny tento objem naopak klesá. Oněch 57 miliard z minulého týdne odpovídá 574 BTC, což je znatelně méně, než v předchozích týdnech – což inflaci velkého rozměru potvrzuje.


Ještě více podrthujíc oslabování bolivaru, Venezuelská vláda nejen že nepodporuje obchodování s kryptoměnami, ale naopak uvalila na cizí měnu embargo.


Za zmínku také stojí, že organizace Bitcoin Venezuela vybrala v experimentu Lighting Torch 0.4 BTC pro Venezuelany, kteří nemohou zemi opustit


Zdroj informací a obrázku


Podobné články z sekce Novinky