Podle výzkumníka pod pseudonymem "I am Nomad" a zprávy od The Block to vypadá, že spoluzakladatel QuadrigaCX, Micheal Patryn obchodoval na burze BitMEX s velkými pozicemi Bitcoinů, jejichž hodnota překročila 8 milionů dolarů.

Byl spoluzakladatel QuadrigaCX přichycen při obchodování s cizími Bitcoiny?
QuadrigaCX, nyní už zaniklá burza, která byla kdysi největší kanadskou platformou pro obchodování s kryptoměnami, tvrdila, že po smrti svého generálního ředitele Geralda Cottena ztratila 150 milionů dolarů krypto majetku.

Burza tvrdila, že Cotten zemřel a jen on měl výlučnou kontrolu nad uživatelskými prostředky uloženými v tzv. "Cold Wallets". To znamená, že společnost není schopna vyplatit uživatele, kteří ztratili své finanční prostředky na burze.

Avšak nedávné zprávy od nezávislých výzkumníků a Ernst & Young, kteří objevili prázdné "cold wallets" peněženky, vedly věřitele i experty k tomu, aby nepřestali pochybovat o pravdivosti faktů prezentovaných burzou.

Podezřelé obchody spoluzakladatele QuadrigaCX jen prohlubují pochyby.
V průběhu uplynulého roku spoluzakladatel společnosti QuadrigaCX Michael Patryn údajně obchodoval s Bitcoinem v hodnotě milionů dolarů na burze BitMEX, jedné z největších burz podle denního objemu.

Údaje zveřejněné uživatelem "I am Nomad" ukázaly, že už v červnu 2018 účet údajně patřící Patrynovi obchodoval na burze BitMEX, zaznamenávajíc velké zisky díky výrazné volatilitě kryptoměn.

 
Je možné, že Patryn obchodoval na BitMEXe s osobními finančními prostředky, které nejsou pro burzu relevantní, protože v současnosti neexistují žádné důkazy, které by dokazovaly, že finanční prostředky jsou spojeny s QuadrigaCX.

Avšak vzhledem k případům investorů, kteří údajně nebyli schopni zpracovat své výběry od konce roku 2018 a teorii předloženou týmem Coinbase, by zprávy o aktivitách Patryna mohly podněcovat skepticismus a podezření.

Je toho víc, než se na první pohled zdá.
Minulý měsíc generální ředitel společnosti Coinbase Brian Armstrong odhalil, že tým Coinbase provedl vlastní analýzu případu QuadrigaCX.

Tým Coinbase spekuloval, že incident by mohl být výsledkem nesprávného řízení, protože problémy s výběry z burzy se datují do roku 2018.

Armstrong uvedl, že společnost QuadrigaCX mohla po začátku medvědího trhu na začátku roku 2018 narazit na problémy s likviditou a byla nucena najít jiné východisko.

Armstrong spekuloval:
"Gerald Cotten údajně zemřel na začátku prosince 2018. Ale stížnosti týkající se problémů s výběry na Quadriga eskalovaly v polovině roku 2018."
"Takže možná po měsíci diskuse [Dec - Jan] se management rozhodl snížit ztráty a vydat prohlášení, ve kterém tvrdí, že přístup k penězům byl ztracen kvůli smrti generálního ředitele?"

Ve stejném období, během kterého investoři jako Tong Zou nebyli schopni donutit QuadrigaCX ke zpracování jejich výběrů, účet MikeXBT zveřejnil na reddite obchod s Bitcoinem ve výši 8 milionů dolarů. Nyní si lidé myslí, že tento účet patří Patrynovi.

Stížnosti tvrdí, že prostředky jsou na burzách
Začátkem tohoto měsíce nezávislý krypto výzkumník James Edwards tvrdil, že Ethereum v hodnotě přibližně 90 milionů dolarů, spojené s QuadrigaCX bylo odesláno na burzy jako Poloniex a Bitfinex.
Výzkumník identifikoval peněženky patřící QuadrigaCX a vysledoval z nich pohyby na adresy několika krypto burz.
Zatím však takové tvrzení nelze do ukončení vyšetřování potvrdit.


Podobné články z sekce Novinky