Venezuelská vláda začala regulovat krypto obchody. Regulátor nastavil maximální hranici a vybere provize až do výše 15 procent z objemu transakcí. Kromě toho byly oznámeny nové podrobnosti o komplexním rejstříku poskytovatelů krypto služeb.

Národní agentura krypto aktiv Sunacrip, která je regulátorem všech krypto aktivit ve Venezuele, v pátek oznámila, že vstoupila v platnost nová regulace pro kryptoměny. Vyhláška, která přijala toto nařízení, byla zveřejněna v Úředním věstníku č. 41.581.

Vyhláška stanovuje "požadavky a postupy pro odesílání a přijímání plateb v krypto aktivech fyzickým osobám na území Bolívarské republiky Venezuela", vysvětlil Sunacrip.

Podle vyhlášky:
Odesílatel peněžních prostředků uvedený v tomto rozhodnutí je povinen zaplatit finanční provizi ve prospěch společnosti Sunacrip až do maximální výše 15%, která se vypočítá na celkovém převodu. Minimální provize společnosti Sunacrip je "ekvivalentní 0,25 EUR [~ 0,28 EUR] za transakci.

Podle znění nařízení má společnost Sunacrip pravomoc stanovit limity převodů, nastavit hodnoty kryptoměn, specifikovat sazby a vyžádat si údaje od emitentů a příjemců zapojených do transakcí, uvedla místní zpravodajská společnost Cristonoticias.

Měsíční limit pro zasílání kryptomien je ekvivalentem 10 petros (PTR). "Tento limit se rovná 600 USD za měsíc, podle cenové nabídky stanovené pro PTR. Každá částka, která překročí limit, bude vyžadovat schválení společnosti Sunacrip, která povoluje maximálně 50 PTR (3000 USD), "publikovali.

Ministerstvo lidové moci pro komunikaci a informace vysvětlilo, že "mohou být registrovány fyzické, právnické, veřejné a soukromé osoby, obecní rady a jiné organizace lidové moci, které mají v úmyslu provádět činnosti související s integrací krypto aktiv."

Podle vyhlášky je Sunacrip zodpovědný za společnost Risec, která bude systematizovat informace týkající se totožnosti a jiných údajů uživatele integrálního systému krypto aktiv a souvisejících činností. "Regulátor určí jednotku" odpovědnou za kontroly, sledování a ověřování aktualizaci údajů obsažených v Risec. "

Zdroj: news.bitcoin.com
Zdroj obrázkuPodobné články z sekce Novinky