Platební gigant Spojených států Visa spustil přeshraniční platební síť odvozenou z některých aspektů technologie blockchain , uvádí Reuters 11. června.

Síť nazvaná „Visa B2B Connect“ je určena k usnadnění mezinárodních plateb prováděných globálními finančními institucemi tím, že umožňuje přímé mezibankovní transakce mezi podniky a příjemci.

Podle zprávy již síť pokrývá 30 obchodních kanálů po celém světě, aby umožnila rychlejší a levnější přeshraniční platby, a očekává se, že do konce roku 2019 se rozšíří na 90 trhů.

Visa B2B Connect je částečně založen na technologii blockchain, která obsahuje prvky Hyperledgeru , open source distribuované knihy ( DLT ) vyvinuté skupinou pod vedením Linux Foundation .

Konkrétně, některé aspekty technológie blockchain byly údajně používány kvůli své schopnosti přenášet více dat o platbě než jakýkoli existující platební systém. Uvedl ve zprávě globální ředitel Visa Business Solutions Kevin Phalen.

Nová síť je výsledkem spolupráce s technologickým globálním gigantem IBM , jakož i operátorem e-plateb Bottomline Technologies a fínskou firmou FIS.
V poslední době spolupracovala společnost Visa také s finským operátorem japonské aplikace pro zasílání zpráv LINE - LINE Pay Corporation - za účelem vývoje nových řešení pro blokování bloků a digitálních plateb.

Začátkem letošního roku vydala společnost DataLight zprávu, v níž tvrdí, že bitcoin ( BTC ) má potenciál nahradit globální platební systémy jako Visa a MasterCard do deseti let.

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky