Americká platební společnost VISA se pravděpodobně dříve či později začne intenzivněji soustředit na kryptoměny. Ve své centrále v Palo Alto kde sídlí Visa Fintech vyhlásila konkurz na pozici technického produktového manažera pro blockchain technologii.

Podle popisu práce by měla mít tato osoba funkční znalosti o kryptoměnách a hlavních zainteresovaných subjektech. Rovněž musí ovládat problematiku technologie distribuované knihy a rozumět stávajícím řešením maloobchodních plateb. Tento zaměstnanec by měl být zároveň schopen úzce pracovat s výzkumným týmem Visa s cílem vyvinout nové produkty, které budou přínosem pro firmu.
Loni přitom generální ředitel společnosti Al Kelly řekl, že kryptoměny pro Visa nepředstavují žádnou výzvu a neohrozí dominanci firmy v oblasti plateb v krátkodobém až střednědobém horizontu.

Kelly tehdy uvedl, že kryptoměny musí projít od komodity k skutečnému platebnímu nástroji dříve než budou představovat konkurenci pro tradiční finanční systém.

Visa však už loni udělala první symbolický krok směrem k této technologii, když uzavřela partnerství se společností Ripple , lépe řečeno její dceřinou společností Earthport , jejímž prostřednictvím by mohla v budoucnu integrovat protokol Ripple do existující platební sítě s cílem podpořit a usnadnit přeshraniční transakce.

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky