Jedna zajímavá myšlenka se opakovaně objevuje na Crypto Twitteru v posledních několika dnech. A to že vlastnictví jednoho celého Bitcoinu (BTC) se v budoucnu stane „velkou věcí“, protože celková zásoba kryptoměny je necelých 21 milionů mincí.


Jedním z prvních krypto-influencerů, který se k tomuto v minulému týdnu vyjádřil, byl zastánce Bitcoinu Charlie Shrem. Ten 23. srpna zdůraznil, že vzhledem k tomu, že odhadem tři miliony BTC jsou navždy ztracené, maximální množství v oběhu bude zhruba 18 milionů.


Následující den i výkonný ředitel (CEO) Coinbase Brian Armstrong řekl, že vzhledem k tomu, že konečný počet vytěžitelných BTC je 21 milionů a někteří lidé již vlastní „mnohem více“ než jeden, význam vlastnictví i jen jediného Bitcoinu by v budoucnu měl jen stoupat.


A hned den na to - 25. srpna - Changpeng Zhao (zkráceně nazývaný „CZ“), spoluzakladatel a CEO burzy Binance, zdůraznil nedostatek i hodnotu BTC když nastínil, že vlastnictví jednoho BTC Vás dostane do elitních 0,3% procent nejbohatších lidí celosvětové populace, co se Bitcoinu týče.


Steve Lee, šéf Square Crypto, reagoval na CZ a doplnil tento výpočet odkázáním na jeden ze svých starších tweetů z 2. října 2018, kde píše, že i HODL (držení) 0,28 BTC Vás dostane mezi 1% smetánku v budoucím Bitcoinovém světě.


Hned čtyři velká jména tak ukázala na tu stránku a vlastnost Bitcoinu, o které patrně mnozí zatím ještě ani nepřemýšleli, ale možná by měli.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky