Šifrovaná "messenger" služba Telegram vypustila 6. září skrze svůj web průzkumníka (explorer) pro testovací síť (testnet) a uzlový (node) software pro svůj Telegram Open Network (TON). Stalo se tak dva měsíce před plánovaným spuštěním jejich digitální měny Gram


Jak uvedl Cointelegraph 28. srpna, tři anonymní investoři účastnící soukromé soukromé nabídky mincí (ICO) ve výši 1,7 miliardy dolarů uvedli, že Telegram potvrdil, že vydá první tokeny Gramu během října. Také dodali, že dlouhodobým cílem vedoucích pracovníků je zpřístupnit Gram všem zhruba 300 milionům uživatelů Telegramu.


Telegram zahájil v dubnu uzavřené beta testování TON blockchainu pro omezený počet globálních vývojářů. V té době odhalili dva z těchto anonymních testerů, že blockchain prokázal extrémně vysokou transakční rychlost, což je velmi podstatné a diskutované téma ve světě kryptoměn.


Telegram je velmi populární komunikační platforma s aplikacemi jak na chytré telefony, tak i na PC/MAC. Vyznačuje se svým výrazným zaměřením na soukromí uživatele a pravidelně tento aspekt rozšiřuje a vylepšuje.


Zdroj informací, zdroj obrázku  


Podobné články z sekce Novinky