Využití blockchain technologií ve finančním sektoru stále čelí mnoha výzvám podle významného čínského výzkumného pracovníka, zveřejnené v zprávě 12. dubna.

Wei Kai, vedoucí výzkumu blockchainu na Čínské akademii informačních a komunikačních technologií ( CAICT ), popsal překážky pro další přijetí technologie na zasedání bankovní komise Mezinárodní obchodní komory (ICC) v roce 2019 .

Podle Weiho, navzdory potenciálu blockchainu transformovat řadu průmyslových odvětví, technologičtí disruptori nevyřešili tři hlavní problémy, pokud jde o finanční sektor, v současné fázi přijímání bloků. Výzkumný pracovník argumentoval, že komunita blockchainu má dosud problémy, jako je ochrana dat, provozuschopnost a schopnost blokovat integraci s podnikovými systémy.

Kai také zaznamenal další důležité otázky, jako je koordinace regulačních přístupů mezi různými jurisdikcemi na celém světě.
Wei ještě poznamenal, že blockchain má potenciál transformovat bankovní sektor a přinést užitek i dalším průmyslovým odvětvím, jako je výroba, doprava , lékařství , vláda a další.

Výzkumné centrum CAICT, založené v roce 1957, působí pod čínským ministerstvem průmyslu a informačních technologií.
Auditorská společnost Big Four KPMG nedávno zveřejnila průzkum, který ukazuje, že většina finančních a daňových manažerů neuvažuje o použití technologie blockchain, přičemž 67% respondentů tvrdí, že tuto technologii v době hlasování nepoužívali.

9. dubna, vývojář komunitního webu StackOverflow zjistil, že 80% z 90.000 vývojářů po celém světě v současné době nepoužívá technologii blockchain.

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky