Bitcoin, jako největší a nejdéle působící kryptoměna na světě bezpochyby v sobě ukrývá mnoho potenciálu. Názory, vize a predikce o její budoucnosti a využitelnosti přicházejí z každé strany. Lightning vývojář, Jack Mallers, se nedávno vrátil z Číny, kde si mohl potenciál BTC vyzkoušet přímo z první ruky. Jeho postřehy a názory zveřejnil na sociální síti Twitter. Jack si vyzkoušel potenciál BTC na vlastní kůži a chce se o něj podělit s celým světem.

BTC jako světové platidlo
Když záhadný Satoshi Nakamoto představil poprvé Bitcoin veřejnosti, jeho původním cílem bylo odstranit moc vlády a bank nad penězi lidí a vrátit ji zpět do rukou jejich uživatelů. Bitcoin (BTC) si od té doby prošel dlouhou cestou, v níž ukázal, že jeho potenciál je mnohem větší. První kryptoměna světa narušuje originální finanční systém a technologický sektor. Odhaduje se, že BTC dosáhne hodnoty od $ 100,000 do několika milionů dolarů. Top firmy se o bitcoine vyjadřují jako o budoucí globální měně.

Bitcoin boří bariéry a překračuje hranice
Jack Mallers je vývojářem pro Zap, Lightning Network (LN) řešení v rámci počítačových kryptopeněženek a brzy i pro iOS. Jack se nedávno vrátil z výletu z Číny, kde představoval tuto službu. Diskutoval tam o všem v spojitosti s Bitcoinem, Lightning, Zape a o tom, jak by mohla vypadat budoucnost nejen v tomto sektoru.
Jack shrnul své postřehy v několika bodech na sociální síti Twitter, kde napsal:

Minulý týden jsem byl v Číně diskutovat o Bitcoine, Lightning, ZAPE a o tom, jaká může být budoucnost. Odezva lidí byla úžasná. Na tuto zkušenost nikdy nezapomenu.
Bitcoin je prvním celosvětovým globálním jazykem. Lidstvo nemluví stejným jazykem, nejí totéž jídlo, nemá tytéž záliby, ale všichni se přikláníme k projektům jako BTC, Lightning a Zap, protože reprezentují lepší svět.
Bitcoin není softwarem, kterému by chyběla adopce u konzumentů nebo aplikací, které chybí srovnání výkonnosti, zda podnik, který potřebuje vyměnit lídra. BTC je globálním fenoménem. Je to nápad a nástroj, který reprezentuje spojenejší a svobodnější svět.
Síla BTC překonává všechny jazykové bariéry, vládní restrikce, veřejné pomluvy, sociální útoky i podnikovéh nepřátele. BTC je něco, čemu nerozumíte, dokud to nevyzkoušíte, nevyužijete a neuvidíte to.
Mallers vysvětluje, že ačkoliv existuje několik různých kultur mezi námi všemi, jak různé názory, hoby, různé jazyky, tak jazyk Bitcoinu je globálním. Kód BTC je matematický, což představuje další univerzální jazyk.


Bitcoin pomáhá lidem dostat své finance zpět do svých rukou
Přestože byl BTC v některých zemích zakázán a jeho jméno bylo zatracované mnohými finančními magnáty, řediteli bank a politiky, tak je stále živý a silný.
První kryptoměna na světě je decentralizovanou a šifrovanou digitální měnou, proto by měla být chráněna před vládními restrikcemi, které se ale přesto snaží kryptoměnu dostat pod svou kontrolu. Technologie, která stojí za touto průlomovou měnou by mohla být používána na přeshraniční transakce nebo sloužit pro ty, kteří nevěří bankovním systémem a vládě, co se týče jejich peněz.

Efekt bitcoinu a jeho dosah je možné pozorovat v zemích s bojující ekonomikou, jako například Venezuela. BTC tam pomáhá lidem poznamenán špatnou ekonomikou užívat si takovou finanční svobodu, jakou si zaslouží každý občan na světě. Bez kryptoměn by byli tito občané vázáni pouze na vládní kontrolu nad jejich domácí fiat měnou.

Je Lightning Network klíčem k tomu, aby se Bitcoin stal světovou měnou?
Bitcoin síť byla během posledního býčího období na trhu přetížená transakcemi. Horentní transakční poplatky a pomalé transakce poukázali na fakt, že první kryptoměna podle tržní kapitalizace, ještě není připravena pro masové používání, a tedy ani stát se globální měnou.

Zdá se však, že řešení Lightning Network (LN) by mohlo být klíčem k otevření potenciálu BTC stát se světovou měnou. LN zvyšuje rychlost BTC sítě, tedy transakcí a snižuje i poplatky. Už díky updatu SegWit se tyto proměnné dramaticky změnily, ale LN pomůže bitcoinu pokročit mnohem dál.

Bitcoinový nadšenec a CEO Twitteru Jack Dorsey, jako první prohlásil, že BTC by se eventuálně mohl stát celosvětovou měnou. V poslední době se více věnoval i LN, aby tak pomohl v cestě bitcoinu na vrchol.

Spoluzakladatel Twitteru a výkonný ředitel Square, se zúčastnil probíhajícího transakčního experimentu a dokonce rozjel vlastní LN uzel, jako znak podpory.
Tento BTC maximalista řekl, že přidání podpory LN do jeho Square Cash aplikace, je jen otázkou času. Rovněž podporuje začínající LN BTC tipping na Twitteru. Tyto významné kroky od hlavních světových společností, které lidé mají rádi, mohou bitcoinu výrazně pomoci urychlit jeho adopci.Podobné články z sekce Novinky