Eurex, burza derivátů založená na německém trhu, kterou provozuje společnost Deutsche Boerse, údajně plánuje zahájení futures kontraktů spojených s digitálními aktivy.

Společnost Eurex plánuje zahajovat futures kontrakty s digitálními měnami, jako jsou Bitcoin, Ethereum a Ripple.

Společnost Deutsche Boerse údajně uvažuje o zavedení futures digitálních měn už od prosince 2017. Mluvčí burzy tehdy uvedl, že "uvažujeme o futures s nimiž mohou soukromí investoři a institucionální investoři ochránit stávající investice v Bitcoinu."

V září 2018 založila Deutsche Boerse jednotku "DLT, Crypto Assets a New Market Structures", která by prozkoumala potenciál technologií, stejně jako nové produkty, které by mohla výměna rozvíjet, aby zvýšila své stávající nabídky .

Společnost Eurex byla založena v roce 1998 a je mezinárodní burzou derivátů, kterou provozuje jedna z předních světových burz, Deutsche Boerse. Eurex Clearing údajně spravuje rezervní fond ve výši 49 miliard eur (55,5 miliardy dolarů) a zúčtuje obchody v hodnotě 12,46 miliardy eur každý měsíc.

Deutsche Boerse minulý měsíc oznámila , že "dosáhla významného pokroku" na své platformě půjčování cenných papírů na bázi blockchainu, jejíž uvedení je naplánováno na první polovinu roku 2019. Podle tiskové zprávy Deutsche Boerse dosud šest bank potvrdilo své plány vstoupit do platformy  a zahájily "procesy propojení."Podobné články z sekce Novinky