V reakci na připomínku, že došlo k masivní destrukci hodnoty kryptoměn, Wozniak poznamenal, že tomu nevěří. Naopak tvrzení zcela obrátil a tvrdil, že namísto zničení hodnoty, v roce 2018 došlo k "masivnímu vytváření hodnot." Tato americká technologická legenda dokonce dodala, že nedávný pokles na trhu je jen vedlejším produktem lidské psychologie a že strach sehrál velkou roli v kolapsu BTC.

Prodal své Bitcoiny, ale nebojte se
Je dost zábavné, že tato Wozniaková podpora kryptoměn přichází poté, co prodal svůj balík Bitcoinů. Podle článku ze severské pobočky Business Insider dlouholetý guru ze Silicon Valley poznamenal, že jakmile BTC překročil hranici 20 000 dolarů před více než 12 měsíci, měl dost a prodával všechny Bitcoiny (které získal za průměrnou cenu 700 USD).

I když fakt, že prodal své Bitcoiny můžou znít jako žvásty investora, který bohužel kapituloval, zakladatel společnosti Apple vysvětlil, proč se rozhodl udělat takový krok. Během rozhovoru se Sethem Godinem, bývalým technickým manažerem v první Dotcom éře, uvedl, že se nechtěl stát "jedním z těch lidí, kteří to stále sledují a starají se jen o čísla." Wozniak řekl, že se o BTC nechce starat aktívne. Vysvětlil, že jedním ze způsobů, jak dosáhnout štěstí, je podle něj zmírnění obav a prodej aktiv je součástí realizace.
Bez ohledu na jeho zdůvodnění, tato investice přinesla Wozniakovi zisk 2 800%.

Skutečnost, že pravděpodobně nyní nedrží žádné kryptoměny, by neměl snižovat váhu toho, že vidí v tomto odvětví dlouhodobý potenciál.

Dlouhodobá perspektiva
Přestože se Wozniak nechtěl v tomto rozhovoru příliš vyjadřovat ke svým dlouhodobým očekáváním, v mnoha dalších rozhovorech se osobními přesvědčeními zabýval výrazně.

Souhlasí s názorem, který vyslovil Jack Dorsey, že Bitcoin se stane měnou internetu. Spoluzakladatel Apple řekl, že jestli se BTC stane digitálním platidlem nebo ne, očekává, že se kryptoměny budou používat jako digitální zlato.

Je důležité poznamenat, že Wozniaková láska k tomuto ekosystému není omezena pouze na Bitcoin. Kdysi poznamenal, že kryptoměny a blockchain jako celek lze považovat za "další velkou IT revoluci".

Vyplatí se však Wozniaková sázka na krypto? Skeptici mohou křičet ne, ale nelze zapomínat, že je tento ekosystém nadále zaplavený pozitivními zprávami a vývojem.


Podobné články z sekce Novinky