Již brzy zveřejní Facebook Whitepaper své kryptoměny, na níž pracuje tým více než 100 lidí a stále se rozšiřuje. Nastane opravdu následné čištění trhu a mnoho altcoinů kromě Bitcoinu zanikne?

Kryptoměna Facebooku, která bude brzy představena, byla nazvána mnohými přezdívkami jako vrah Bitcoinu, virus trojský kůň a další. Někteří odborníci ji ale vážně považují za reálné aktivum, které ovlivní nejen odvětví kryptoměn.
Vznikl i další pseudonym připisován této gigantické kryptoměne, o které se říká, že bude stablilnou měnou určenou pro miliardy klienty sociální sítě.

Autorem této přezdívky je Bitcoin maximalista Max Keiser, a Globalcoin nazval vrahem XRP, respektive altcoinů.

Altcoiny zaniknou díky Facebooku
Na Twitteru tento týden tvrdil, že digitání měna Facebooku nazvaná Globalcoin "odstraňuje potřebu stovek altconinů včetně XRP. Keiser konstatuje, že apokalypsa altcoinů je blízko a Globalcoin pravděpodobně zničí jakoukoliv potřebu jakéhokoli jiného digitálního výměnného média, kromě Bitcoinu, který funguje i jako uchovatel hodnoty.

Ačkoli Whitepaper ještě není zveřejněn, mnozí se domnívají, že bude fungovat jako snadno použitelné stabilní výměnné médium. Není jasné, zda se bude Globalcoin používat v bankovním prostředí, stejně jako se snaží XRP, ale pravděpodobně by se mohl, zejména vzhledem k předběžné zprávě, že operátoři uzlů budou muset zaplatit 10 milionů dolarů.

Jménem investora, který očekává brzy nárůst ceny Bitcoinu na 100 000 dolarů, smrt altcoinů skutečně zvýší hodnotu Bitcoinu, protože BTC "konkuruje zlatu, ne fiatu".

Pokud by měly zaniknout altcoiny, investoři by se snažili uložit své peníze do Bitcoinu, ne zpět do světa tradičních financí, kde mají mnozí obavy z centralizace a makroekonomické recese.

Někteří z odborníků jako Charlie Shrem tvrdí, že Globalcoin nejen naruší fungování Ripple, ale úplně ho zničí. Charlie Shrem, zakladatel nyní zaniklého Bitinstantu, vysvětlil, že Globalcoin "udělá Ripple nepoužitelným" a že první společnosti, které začnou obchodovat Globalcoin / Bitcoin na burze, vyhrají.

Jak může Facebook pomoci Bitcoinu?
Může však facebooková kryptoměna opravdu zvýšit hodnotu Bitcoinu? Podle Ari Paula, zakladatele společnosti BlockTower Capital, je to naprosto možné.
Na Twitteru Paul vysvětlil, že zatímco centralizované kryptoměny jsou ve své podstatě "nezajímavé" pro zaryté krypto fanoušky, kteří nemají rádi cenzuru, a zastávají hodnoty jako odolnost, bezpečnost systémů peer-to-peer. Tyto kryptoměny budou ale přímo "dramaticky zvyšovat globální zájem".

Hlavní investiční ředitel společnosti BlockTower, který vypracoval hypotetický scénář, poznamenává, že 30 milionů uživatelů Facebook Coin (10% z hypotetického publika 300 milionů) by mohlo nakonec "narazit na Bitcoin", což znamená, že jednoznačně by se komunita zdvojnásobila. Nejenže by to posílilo adopci, ale tento příliv uživatelů by také zvýšil účinky sítě Bitcoinu, čímž by se zvýšila jeho hodnota.


Podobné články z sekce Novinky