Jedná se o unikátní projekt live - "živé" výuky. Ano, sice se můžeme setkat s live tradingem v různých "kurzech", ale i přímo na webinářích od různých brokerů, ale to se jedná většinou jen o pár hodin a spíše o ukázku, nežli styl výuky. Proto je IXtrading svým pojetím velmi zajímavý.


Principje jednoduchý. Obchoduje se společně na trhu (live trading), každý člen na svém obchodním účtu a analyzuje se aktuální stav trhu. Každý člen má tedy aktuální přehled 24 hodin denně, nepřetržitou podporu v trhu a to hlavní a nejcennější je, že získává praxi od zkušeného tradera (obchodníka) během nepřetržité obchodní seance. Každý člen má tedy jedinečnou možnost nahlédnout do hlavy tradera a postupně vstřebávat jak myslí, nač se v trhu soustředí, jaká situace mu přijde důležitá a naopak. Je to jedinečná výuka praxí a to nepřetržitě. Jedná se o dlouho trvající kurz a tomu je uzpůsobena i cena členství v akademii.

Ačkoliv neexistují žádné oficiální vazby, propojení nebo smlouvy mezi Virtual Property a IXtradingem, jeví se nám tento projekt jako velmi zajímavý svou podstatou i pojetím.