Jak na směnu

Kompletní návod pro použití Směnárny BTC

 

Na hlavní straně klikněte na "Chci NAKOUPIT Bitcoin" nebo "Chci PRODAT Bitcoin".
 Vyplňte tabulku s údaji o požadované transakci.


Klikněte na Souhlas s Obchodními podmínkami a následně na "Odešli objednávku". 
Uveďte správně Váš e-mail, tam Vám přijdou instrukce k platbě. Pokud e-mail nechodí, podívejte se do SPAMu či jiné složky Vaší schránky.Prodej BTC: Na sběrnou BTC adresu Směnárny převeďte bitcoiny. POZOR! Nezapomeňte uvést při každé transakci unikátní VS do popisu transakce (angl. Description).


Důležité: zkontrolujte, zda souhlasí převáděná částka v BTC s hodnotou v objednávce. V opačném případě nebude systém platbu umět automaticky spárovat. 

Převod bitcoinů musí být zrealizován nejpožději do 30 minut od vytvoření objednávky. Jinak je objednávka neplatná. 

Pokud nastanou problémy, přijaté Bitcoiny zašleme zpět na adresu uvedenou v objednávkovém formuláři (adresa, ze které jsme BTC obdrželi).

 

Nákup BTC: Na bankovní konto směnárny pošlete koruny či eura.
 Při každé transakci uveďte do příslušné kolonky unikátní variabilní symbol, který jste společně s objednávkou obdrželi e-mailem. Do zprávy pro příjemce nezapomeňte uvést bezpečnostní frázi "Nákup www.virtualproperty.info".

Vklad na pokladně / platba poštovní složenkou: Směnárna BTC umožňuje tyto typy transakcí, v případě nesrovnalostí (chybná poznámka, chybějící VS) je ale vyžadována verifikace osoby bez ohledu na výši platby. Za kontrolu správného zadání všech náležitostí odpovídá nakupující klient. 

 

Rychlost výměny

Nákup BTC na obecnou peneženku – desítky minut až jednotky hodin od připsání na účet Směnárny. Rychlost potvrzení závisí na stavu BTC sítě.


Prodej BTC – odesílání průbežně po přijetí BTC na sběrnou peněženku. Rychlost závisí na naší a Vaší bance. V případe, že má klient účet u rovnaké banky jako Směnárna BTC je dokončení transakce v řádu minut, maximálne hodiny. 


Informaci o každé objednávce najdete v historii Vašich transakcí ve vašem profilu na stránce směnárny. 

Kurzy zobrazené na směnárně

 

Kurz BTC zobrazovaný směnárnou se řídí vývojem burzy Kraken (nouzově blockchain.info).
 Kurz BTC k CZK se počítá podle kurzu EUR/CZK od poskytovatele bankovního účtu (momentálně Komerční Banka). 


Zobrazované kurzy jsou platné pro daný okamžik. Pro výměnu se použije kurz platný v čase připsání finančních prostředků na sběrný bankovní účet Směnárny BTC.

 

Poplatky


Poplatky bankám, peněženkám a BTC síti mimo Směnárnu BTC si hradí klient sám podle jejich ceníků. Od chvíle připsání Vašich prostředků na účty Směnárny, až po jejich odeslání z našich účtů žádné poplatky neúčtujeme. Viditelné ani skryté. Pracujeme se spreadem, rozdílem mezi nákupem a prodejem. Spread však udržujeme při zemi, jak to jen jde.


 

BTC adresa nákup i prodej s 2% fee, min. 20,- Kč (v případe nákupu BTC hradí klient poplatek za potvrzení síti).

 

Limity pro nákup a prodej


Spodní limit je min. 21,-Kč. Za výměnu platíte 2% z vyměněné částky, minimálně 20,-Kč.
 Vrchní limit pro anonymní výměnu je ekvivalent 1000,- € na týden a osobu. 
Horní limit činí 14.500,-EUR na den, který je podmíněný verifikací klienta. V případě, že klient projde ověřovacím procesem a jeho verifikace je dokončena, může si s vedením Sménárny BTC dohodnout individuálné navýšení limitů pro nákupy a prodeje.

 

Verifikace klienta

 

Při nadlimitních nákupech/prodejích, t.j. nad 1000,-EUR na os./týden je nutná verifikace klienta.

Postup:

1.) Zaregistrujte se na našich webových stránkách

2.) Klikněte na potvrzovací link, který Vám systém zašle na Vámi uvedenou e-mailovou adresu

3.) Přihlaste se do svého účtu a klikněte na MŮJ ÚČET v pravém horním rohu

4.) Vyplňte všechny požadované osobní údaje a nahrajte 2 doklady totožnosti (povinný je Občanský průkaz, jako druhý jsou pak akceptovány řidičský průkaz, pas, rodný list a případně jiný doklad po dohodě s podporou). Obrázky musí být barevné, v dobré kvalitě a v adekvátní velikosti.

5.) Po splnění těchto kroků si stáhněte AML dotazník (naleznete ho v zápatí naší webové stránky v kolonce Rychlé odkazy), který vyplněný a podepsaný vložte do svého profilu. 

6.) Pokud budou všechny kroky řádně splněny, verifikace bude dokončena ve stejný den, v co nejkratším možném čase. (Pro urychlení procesu schvalování napište na naši podporu).

POZOR! Verifikaci musí podstoupit majitel účtu, ze kterého přijdou peníze na náš účet, nebo na který chcete při prodeji prostředky zaslat. V opačném případě nebude transakce dokončena.

 

Verifikace Vás opravňuje k nákupu / prodeji kryptoměny Bitcoin v limitu 14.500,-EUR na os./den. Pokud plánujete větší nákupy nebo prodeje, kontaktujte podporu a domluvte si s námi individuální postup.

 

Směnárna BTC si vyhrazuje právo odmítnout klienta, u něhož se vyskytnou podezřelé transakce, nebo u klienta, který uvede nepravdivé informace.

 

Účty:


CZK účet směnárny je:   115-7991120207/0100, IBAN CZ7827000000001085732001

EUR účet směnárny je:   1492017005/1111, IBAN SK0311110000001492017005

BTC účet směnárny je:    1MRniUvh5oRjxDKfkAN8xHzjs1WF9pjrwa

 

Směnárna BTC není plátcem DPH.

 

 

 
ADMIN BTCExchange > Jak na směnu