Jsou hektické časy, takže ... hlavně klid :)

Ceny lítají nahoru a dolů, burzy příležitostně kolabují, grafy připomínají občas záznam z EKG. Kolem sebe vidíme a slyšíme lidi šuškat si o Bitcoinu a kryptoměnách, jak prudce rostou nebo jak prudce padají (podle toho odkud berou své informace). Situace je velmi chaotická a proto bychom Vám chtěli s nejvyšší důležitostí říct ... hlavně klid :)

 

Ano, nyní je velmi hektické období, ale zvláště pokud jste nováček, nepodléhejte časovému nátlaku a FOMO. Někdo Vám radí rychle nakoupit krypto dokud můžete, jiný Vás láká do zaručeného projektu, který vydělá miliony ale musíte tam vstoupit hned, jiný zase radí rychle prodat to co jste nedávno nakoupili a Vy jste se ještě přitom ani nestačili pořádně do problematiky a funkčnosti dostat. Valí se na Vás obrovské množství informací ze všech stran, cítíte se zahlceni a právě to je chvíle, kdy byste se měli v klidu nadechnout, napočítat do deseti, udělat si odstup a řešili věci opatrně, s rozvahou a chladnou hlavou.

 

Největší ztráty nejsou z uniklých příležitostí, ale z neuvážených rozhodnutí a zbrklých akcí. Například na naší směnárně stoupl za poslední dobu počet špatně zadaných kryptoměnových adres v objednávkách o několik stovek procent. Tuto chybu dělají především noví uživatelé, kteří se snaží honem rychle "to krypto" koupit, aniž by znali základní principy fungování. Bitcoinová adresa opravdu není univerzální adresa pro všechny kryptoměny a směnárna skutečně nemůže poznat, že právě Vám tato adresa nepatří a zadali jste cizí. Pokud zadáte evidentně neplatný tvar, tak to samozřejmě vidíme, pokud ale zadáte adresu, která je platná, ale nekontrolujete ji a nemáte k ní přístup Vy sami, platba se uskuteční jako každá jiná a Vy tak můžete o své prostředky nenávratně přijít. Takže skutečně – klid. Objednávky si po sobě v klidu kontrolujte, přesvědčte se o úplnosti a správnosti adresy a svém přístupu k ní, než to odešlete.

 

Víme, že je to těžké, ale nenechte se ovlivnit stresem. Ať už jste nováčci, nebo zkušení harcovníci, stres je opravdu špatný investiční a obchodní rádce. Kryptoměny Vás neodmění za zbrklost a impulsivnost, nýbrž za preciznost, důslednost a dbání na bezpečnost. Svoboda nevychází ze spoléhání na štěstí :)

 

Pamatujte že: "Nejlepší investice je do vzdělání sebe sama"

 

Udělejte si tedy kávu, čaj, kakao či jiný nápoj dle své chuti a v klidu si něco přečtěte, než se pustíte do samotného nákupu. Třeba:

 

Co je to FOMO a proč mu nepodléhat
Pokud chcete investovat do projektů, znáte podezřelé faktory a základní investorská pravidla?

Máte uchované dobře a v bezpečí privátní klíče či obnovující fráze a seedy od svých peněženek?

Proč ani při slibném vývoji kurzů není rozhodně dobrý nápad si na nákupy půjčovat

 

Rádi Vás uvidíme mezi svými klienty a jelikož nám jde o Vaši spokojenost, byli bychom velice neradi, aby Vaše často první zkušenost s kryptem byla nějak negativně poznamenána. A často se tomu dá předejít právě věnováním několika minut čtení a pozornosti :)

 

 

Váš tým VirtualProperty

 

zdroj ilustračního obrázku