VirtualProperty 2.0 : Nový web, nové funkce, nové služby

 

Vážení klienti,

 

uběhlo už poměrně mnoho času od doby, kdy naše „rodinná“ směnárna obnovovala svůj web a s ním spojené služby a funkce. Dlouho jsme čekali, jak se situace na trhu bude vyvíjet a jaké možnosti nám rozvoj oboru v ČR nabídne, ale i přesto, že jednoznačná jistota zde pro nás krypto-firmy ještě nějakou dobu nebude, rozhodli jsme se využít letních měsíců a udělat výrazný facelift naší služby. Chtěli jsme pro Vás připravit stránku, na které se budete cítit příjemně, která Vám umožní obchodovat kryptoměny rychle a snadno a která bude intuitivní a praktická i pro náročnější klienty. Věříme, že se nám to povedlo a že Vy, naši klienti, jednotlivé změny oceníte. Na co všechno se tedy můžete těšit?

 

1) Nové přehledné rozhraní: již na první pohled uvidíte grafické změny, které se týkají nejen hlavní stránky, ale také uživatelské sekce. Ta Vám obchodování kryptoměn výrazně usnadní – nebudete muset sledovat Vaše limity, po přihlášení je za Vás bude systém automaticky počítat v objednávkovém formuláři. Navíc si v profilu můžete uložit svá čísla bankovních účtů a krypto-adres, které u nás chcete využívat – ve formuláři Vám následně systém nabídne na výběr z Vámi uložených možností. V profilu si navíc můžete kdykoli prohlížet všechny Vaše transakce, které si pro daňové či účetní účely můžete snadno exportovat do formátu csv.

 

2) Nové měnové páry: Rozšířili jsme pro Vás měny, které u nás můžete obchodovat. Aktuálně jsme do stálé nabídky přidali kryptoměny Solana, Tron a Cardano a stablecoin USDT. Chceme pružně reagovat na potřeby trhu, takže v budoucnu mohou některé páry vypadnout a jiné se ve formulářích objevit. Toto částečně nahrazuje naši předešlou službu Individuální objednávky.

 

3) Platba faktur: Pro registrované uživatele jsme si připravili novou funkci Platba faktury, která byla často žádaná našimi klienty v předešlé verzi VP. Konečně si můžete zaplatit Vaše faktury z pohodlí domova prostřednictvím zvolené kryptoměny, stačí data ručně vypsat nebo naskenovat pomocí QR kódu.

 

4) Směna krypto-krypto: Další z novinek nového webu je funkce výměny kryptoměny za kryptoměnu. Z obav o možné zneužití této funkce však bude služba dostupná pouze pro verifikované uživatele.

 

5) Uživatelský účet: Naše klienty jsme nově rozdělili do tří základních skupin, přičemž dvě znáte již z předešlého formátu směnárny - uživatel a verifikovaný uživatel. Na novém webu jsme přidali ještě úroveň Začátečník, která je určena pro nové klienty, kteří u nás začnou obchodovat. Tato úroveň má snížené limity na 6000 CZK na osobu/týden, přičemž zvýšení limitů a posun do úrovně Uživatel je možné dosáhnout svépomocí po absolvování krátkého znalostního kvízu zaměřeného na základy problematiky. Tento prvek jsme se rozhodli začlenit do nového rozhraní z toho důvodu, že se u nás vyskytovalo stále více nováčků, kteří bohužel neovládali ani naprosté základy fungování kryptoměn a neznali ani nejzákladnější pojmy, což v mnoha případech vedlo z finančním ztrátám klientů. Kvíz není žádná věda a našich stálých zákazníků se netýká - těm budou automaticky zachovány takové úrovně, na jaké jsou zvyklí.

 

Co jsme na novém webu zachovali:

 

1) Poplatky: chceme si udržet pověst levné a férové služby, a proto hodláme zachovat 2% fee (min. 20 Kč) za poskytované služby. Jediná výjimka je funkce Platba faktur – zde jsme nuceni zvýšit naše fee na 3%, a to z důvodu fixace kurzu tak, abychom mohli klientovi uhradit přesné množství v CZK/EUR, jaké požaduje.

 

2) Kurzy: tak jako dosud pracujeme i na novém webu s REÁLNÝMI kurzy burzy Kraken, které nijak neupravujeme. Ve výsledku si odečteme naši provizi, ale nákupy a prodeje jsou realizovány s kurzem Krakenu v době připsání prostředků na naše účty či adresy. Tento fakt si tak můžete sami porovnat podle stránek dané burzy a sumarizačních mailů od nás.

 

3) Opakované platby: zachovali jsme i funkci opakovaných plateb, která je však dostupná pouze pro registrované (ne ale nutně verifikované) klienty. Tuto možnost naleznete v objednávkovém formuláři a funguje stejně, jako dosud.

 

4) Proces verifikace: verifikační proces jsme zachovali tak jak byl, jelikož se nám osvědčil. Avšak AML dotazník můžete vyplňovat a odesílat přímo ve Vašem profilu, nemusíte ho již tisknout. Podpis z AML formuláře je nahrazen podpisem na selfie s tabulkou, jak tomu mohlo být i doposud.

 

Nová stránka je již v provozu, testování jsme věnovali dostatek času, ale může se stát, že jsme ještě něco přehlédli, nebo že narazíte na něco, co ne úplně funguje. Za to se Vám předem omlouváme a budeme intenzivně pracovat na dodatečném odstranění případných chyb. Budeme Vám vděční, když nám nahlásíte, pokud něco takového spatříte. Zároveň Vás prosíme o kontrolu Vašich údajů – a to zejména u verifikovaných klientů. Pokud něco nebude sedět, hned nám prosím dejte vědět a operativně to zařídíme. To platí i pro Vaše nahrané doklady - jestli jste měnili Vaše doklady totožnosti (ať už z důvodu změny jména, adresy trvalého bydliště nebo vypršením platnosti), nebo se změnily skutečnosti uvedené v AML dotazníku (zejména Vaše profese, roční obrat, zdroj financí), prosím, neprodleně nás o tom informujte.

 

V závěru bychom Vám všem chtěli poděkovat za projevenou důvěru, za šíření našeho dobrého jména a za všechna milá slova, která nám čas od času udělíte. Naší největší radostí je vidět, že jste s naší službou spokojeni, a že se k nám vždy rádi vracíte. Jste důležitou součástí VirtualProperty, neboť Vy jste naše motivace neustále se zlepšovat a neustále na sobě pracovat.

Děkujeme za 5 let s námi a těšíme se na další spolupráci 🙂