Osobnosti kryptosvěta: Charles Hoskinson

Narodil se 5. listopadu 1987 na havajském ostrově Maui, než se přestěhoval do Colorada, které je od té doby jeho domovem. Studoval na Metropolitní Státní Univerzitě v Denveru a také na Colorádské univerzitě v Boulderu, kde se věnoval matematice a kryptografii.
 
Oblast kryptoměn prozkoumával nejprve jako těžař skrze procesory a grafické karty, ale po Kyperské krizi, kde viděl jak může finanční systém selhat, se začal daleko více angažovat a zaměřil se na šíření povědomí a vzdělávání ostatních. V roce 2013 založil Cryptocurrency Research Group a řídil Bitcoin Education project, rovněž působil i jako předseda vzdělávacího výboru v Bitcoin Foundation.
 
Společně s Vitalikem Buterinem a šesticí dalších založili na přelomu let 2013 a 2014 projekt Ethereum, který vystoupal na pozici uznávané stálice mezi kryptoměnami. Nicméně díky neshodám o budoucím směřování Etherea nakonec tento projekt pan Hoskinson opouští a v roce 2015 s Jeremy Woodem zakládá technologickou společnost IOHK (Input Output Hong Kong), zaměřenou na P2P inovační řešení. Tato společnost je mimo jiné jednou z hlavních hybných sil na projektem kryptoměny Cardano (ADA), který si klade velké cíle. Kromě něj je tu ovšem ještě souběžný projekt Atala, což má být podnikový blockchainový rámec, sloužící pro podporu finančních služeb a infrastruktury v rozvojových zemích. Obě tyto věci (Cardano a Atalu) pak má propojit nedávno ohlášený systém Gerolamo, díky jehož funkčnosti by se dalo mluvit o masivním sjednoceném funkčním ekosystému. Jak vidíte, celková vize je téměř megalomanská.
 
Charles je velmi aktivní na sociálních médiích a jím podávané informace jsou jeden z hlavních a nejpravidelnějších zdrojů o vývoji a postupu Cardana. Zajímavou kontroverzí kolem jeho osobnosti byl článek od satirického webu Coinjazeera o jeho nástupu k léčbě narcistické poruchy osobnosti a problémům se zvládáním hněvu. Ačkoliv to sám Hoskinson na svém Twitteru ihned popřel a označil za fake news, některé informační zdroje a zajímavostní weby tuto informaci dále dodnes prezentují jako fakt, navzdory satirické povaze celého zdrojového média. 
 
 
 
Tým VirtualProperty