Osobnosti kryptosvěta: Jesse Powell

Přestože o osobním životě spoluzakladatele Krakenu mnoho nevíme, pár zajímavostí se přece jen dá najít.
 
Absolvent Kalifornské státní univerzity, obor filozofie se zaměřením na etiku a právo, se v online světě aktivně pohybuje zhruba od roku 2001, kdy založil firmu Lewt, Inc., která v letech 2001-2011 poskytovala hráčům online videoher pomoc při správě účtů a ve hře nabytých "peněz". Mnozí tuto službu označují za jeho první kontakt s virtuálními měnami.
 
Kromě toho založil i firmu Ventures & Holdings, která podobně jako v předešlém případě poskytovala služby online hráčské komunitě, a ze které v roce 2007 vznikla galerie Verge, do roku 2010 největší galerie současného komerčního umění v Sacramentu.
 
Přímý kontakt s kryptoměnami přišel až v roce 2011, kdy navštívil prostory burzy MtGox v Tokiu, po jejich známém bezpečnostním úniku, a rozhodl se, že začne vyvíjet náhradu této služby, pokud by náhodou byla nucena ukončit provoz. A to se v roce 2014 skutečně i stalo. 
 
Dva roky detailního testování trvalo nové burze Kraken, aby spatřila světlo světa a začala budovat svou reputaci a postavení na celosvětovém krypto trhu. Burza zpočátku nabízela obchody s měnami Bitcoin, Litecoin a s eurami, později přidala další měny a obchodování s maržemi.
 
V současnosti je Powell silným zastáncem masové adopce bitcoinu a důrazným kritikem státních pokusů o nadměrnou regulaci kryptoměn. Je častým hostem mnoha relací, podcastů či rozhovorů, ve kterých si nedává servítky a častokrát ostře vystupuje proti generální prokuratuře sídlící v New Yorku. Výmluvným je jeden z jeho statusů na Twitteru -
 
"NY je ta urážlivá, kontrolující EX, s kterou jste se rozešli před třemi lety, ale která vás stále pronásleduje, vrhá stín na vaše nové vztahy a neni schopna akceptovat fakt, že jste se šťastně posunuli dál a že je vám lépe bez ni." Jesse Powell 
 

Uvidíme, jak se Powell postaví ke kritice, jejíž Kraken čelí poslední dny. Myslíte si, že burza své klienty odškodní?

 
 
Tým VirtualProperty