Perličky a zajímavosti #10

Perličky a zajímavosti za zahraničních krypto-médií

 

V první řadě, zcela nečekaná a šokující zpráva - Bitcoin se dere nahoru! To jste nevěděli, že? Ne, trochu vážněji, samozřejmě jsme si vědomi vývoje ceny, ale pokud se jedná o informace, které tvoří kolikrát i více než polovinu obsahu informačních kryptoportálů (s články typu: proč jde nahoru, proč tam zůstane, proč tam nezůstane, jaké jsou příčiny nárůstu, jaké budou příčiny pádu, proč takto nerostl dříve, proč je trh bullish, proč vlastně není bullish ale nikdo krom autora článku to nechápe, proč je to bublina, proč to není bublina ... chápete co tím myslíme že?) a navíc si tyto často i odporují, jelikož se jedná spíše o názory, takové se do Perliček snažíme nevybírat. Zkrátka i proto, naším cílem s touto rubrikou není zlákat lidi a vytvořit u nich nátlak díky FOMO, abychom my krátkodobě vydělali. Investice do kryptoměn (jako jakákoliv jiná investice), by měla být uvážlivá, promyšlená a informačně a fakticky podložená.

 

No a teď už k těm perličkám:

 

  1. Příjmy pramenící z těžby Bitcoinu (nové mince + poplatky) dosáhly opět hladiny, kterou měli před letošním halvingem. Cointelegraph o tom píše zajímavý článek.

  2. A kdo by neměl rád hry? NFT hra Axie Infinity má být zajímavým průnikem mezi CryptoKitties a Pokemony. Na prodeji tokenů pro svůj vývoj vydělala již přes 850 tisíc dolarů.

  3. A zde máme zajímavý článek o tom, že při současné ceně bylo už pouze 10 dnů v historii BTC, kdy byl nákup de facto prodělečný. A opět se dostáváme k faktu, který často zmiňujeme svým klientům, když s námi tématiku chtějí rozebírat – na Bitcoinu fakticky proděláváte ne ve chvíli, kdy jeho tržní cena jde dolů, ale až když jej prodáte pod cenou, za kterou jste jej nakoupili. Tím si realizujete ztrátu. Pokud jej ale bezpečně držíte, na momentální ceně zase tolik nezáleží, protože je vždy šance, že může jít nahoru a i předčit tu nákupní. 

  4. A když zabrousíme trochu do historie – co říkáte na téměř 100 let starý výrok Henryho Forda o možnosti "Nahrazení zlatého standardu energetickou měnou"? Můžeme si to asociovat k Bitcoinu a kryptoměnám obecně, jakožto alespoň dílčí naplnění této myšlenky? Jednalo se svým způsobem o předpověď?

 
 
Váš tým VirtualProperty