Perličky a zajímavosti #14

1) Další velký hráč na krypto trhu? Zdá se, že ano. Technický gigant Microsoft totiž uvažuje o zavedení plateb prostřednictvím kryptoměny Bitcoin (BTC) ve svém online obchodě s herními konzolemi XboxPodle příspěvků na Redditu uskutečnil Microsoft průzkum mezi uživateli této konzoly, o jaký další typ platební metody by měly zájem. Bitcoin byl uveden jako jedna z možností. Netřeba však dělat ovace typu mexická vlna, Microsoft zatím masivní nákup kryptoměn neplánuje (narozdíl od Tesly), ale i tento krok by mohl pomoci k obecné akceptaci BTC veřejností.
 
2) Zpráva, která potěší nejen krypto-nadšence, ale i milovníky fotbalu. Hvězda Juventusu Christiano Ronaldo se stal prvním fotbalistou, který byl odměněn za své kariérní úspěchy v kryptoměně - celkově obdržel 770 tokenů JUV (cca 11 750 dolarů) - jeden za každý seniorský kariérní gól. JUV je oficiální token fanoušků Juventusu, který byl v roce 2019 uveden italským fotbalovým klubem na blockchainu Chiliz (CHZ) ve spojení s platformou socios.com. A přestože Ronaldo zřejmě aktuálně tokeny na fiat měnit nebude (protože zřejmě nepotřebuje), spojení kryptoměn a sportu může znamenat velký posun vpřed. Již několik klubů dokonce koketuje s představou, že budou své hráče platit zcela nebo částečně za pomoci kryptoměn
 
3) Další zajímavost je spojena s aktualní pandemickou situací, které máme už zřejmě všichni plné zuby. Konkrétně se zpráva týká očkovacích průkazů, které jsou hořkým tématem v celém západním světě. Nadace IOTA aktuálně vyjednává s americkými partnery (včetně vlády) o zmíněných očkovacích průkazech, které by byly založené na systému kryptoměny iota. Spoluzakladatel Dominik Schiener dokonce uvedl, že jednají o rozšíření technologie i s Německem, což by mohlo následně toto řešení distribuovat do celé EÚ.
 
4) Mnozí z nás si možná pamatují na hru z dětství, jejímž cílem bylo za pomoci indicií najít zakopaný pokladZa verzi z ruského prostředí byste si však mohli posedět pár let - jedná se o nový způsob praní peněz, resp. bitcoinů, který se vyvinul na ruském darknetovém trhu. AML totiž značně komplikuje výběr prostředků nabitých ilegálně, proto i kriminálníci musejí přicházet se stále inovativnějšími způsoby, jak se k majetku dostat. "Zakopaný poklad" je v podstatě ukrytí velkého množství fyzické hotovosti na určitém místě, 5-20cm pod zemí, vakuově zabalené, s přirážkou zhruba 7% z celé částky. Zajímavá služba však v sobě skrývá další riziko - tzv. hledači, kteří stopují indicie s cílem dostat se k pokladu rychleji než jejich pravý majitel. Dobrý adrenalin, co říkáte? 
 
5) Pokud jste blockchainový odborník, jste to, co momentálně Čína chce a potřebuje. A za co je ochotna zaplatit pěkně tučné peníze. Momentálně je totiž vysoká poptávka po odbornících, kteří se v technologii vyznají, ale kteří jsou primárně naverbováni čínskými techno-giganty, jako jsou Tencent a Baidu. No i menší firmy mají o lidi vysoký zájem - blockchain byl totiž nedávno zahrnut do posledního pětiletého plánu země, který chce vláda upřednostnit při svém rozvoji. Pro srovnání. Průměrná měsíční mzda v zemi se pohybuje na úrovni zhruba 1200 USD, zatímco zaměstnanci firem, kteří umí pracovat s blockchainem, vydělávají až 9200 USD za měsíc. Tak. Kolik vyjde letenka do Číny?
 
6) Poslední zpráva je víceméně odkazem na článek, ve kterém jsou shrnuty země, ve kterých je Bitcoin akceptován a legálně používán jako platební metoda. V článku získáte informace nejen o zemích, ale i o městech, které přijaly Bitcoin jako způsob platby a používají ho v každodenním životě.
 
Tolik na dnes. Mějte hezký zbytek dne a zejména neprůstřelné zdraví :-)
 
Váš tým VirtualProperty