Perličky a zajímavosti #18
1) Blockchain posiluje společenský status žen na Blízkém Východě: Politická, bezpečnostní i sociální situace v zemích Blízkého Východu už skřípe dlouhá léta. To se mimo jiné týká i nerovného postavení žen primárně v islámských zemích, kde jsou ženské práva mnohokrát výrazně znevýhodněny. Blockchain ale přináší možnost toto změnit, a to zejména ve finanční oblasti. Decentralizace, svoboda a jako-taková anonymita otevírá ženám možnosti jak si nahromadit bohatství a zajistit si tak šance na lepší budoucnost. Podrobnější rozpis toho, jak blockchain pomáhá ženám v tomto regionu naleznete v článku zde.
2) Microsoft plánuje využít blockchain Etherea proti pirátským praktikám: Technologické společnosti na celém světě se čím dál více zabývají ochranou duševního vlastnictví a bojem proti digitálnímu pirátství. Výjimkou není ani společnost Microsoft, která společně s výzkumníky z Alibaba a Carnegie Mellon University vyvíjí systém založený na ethereum blockchainu, jehož cílem je bojovat proti pirátským praktikám. Více v článku zde.
3) Slavný evropský hudební festival umožní fanouškům zakoupit si vstupenky pomocí EGLD: Festival Untold, který se bude konat v Rumunsku příští měsíc, uzavřel partnerství se sítí Elrond, s cílem umožnit návštěvníkům zaplatit za své vstupenky v kryptoměně, konkrétně za pomoci Elrond eGold (EGLD). Vstupenky začínají na ceně 159 EUR (186 USD), tedy zhruba 1,37 EGLD v době zveřejnění, přičemž cena EGLD za poslední měsíc výrazně stoupla, z méně než 70 $ na konci července na 136,79 $ v době zveřejnění. Více v článku zde.
4) Blockstream Energy jako možné řešení pro všechny, kteří chtějí těžit kryptoměny: Společnost Blockstream představila svou novou službu Blockstream Energy pro výrobce energií, kteří prodávají přebytečnou elektřinu proof-of-work těžařům. V kombinaci s konektivitou poskytovanou satelitem Blockstream je nová služba navržena tak, aby rozšířila potenciální dosah těžby bitcoinů na obnovitelné zdroje energie i ve vzdálených lokalitách, kde byla dříve těžba komplikovaná či zcela nemožná. Využívat benefity těžby kryptoměn se touto službou značně rozšíří i do méně dostupných oblastí. Podrobnosti v článku zde.
5) Všechny jihokorejské kryptoburzy neprošly regulačními audity: Už opakovaně jsme psali o stoupajícím tlaku regulátorů a státních orgánů na jihokorejské krypto-společnosti, které jsou vystaveny detailnímu screeningu. Při masivním auditu společností však prošla rovná nula. Hlavní problémy spočívaly tradičně v nedostatečně vypracovaném AML mechanismu, v slabě vypracovaném systému na detekci podvodů či v zajištění nulové manipulace s cenami jednotlivých měn. Prvotně se očekávalo, že na trhu po ukončení šetření zůstane jen velká čtyřka (Korb, Bithumb, Upbit a Coinone), avšak po nelichotivých výsledcích se ve společnosti začíná prosazovat výrazný pesimismus nad dalším fungováním burz. Detaily v článku zde.
BONUS: NFT (non-fungible tokens) scéna má své nové hrdiny - digitální tučňáci, kteří oslovili a chytili za srdce širokou veřejnost i mainstreamová média jako New York Times. Tyto JPEG sběratelské obrázky běžící na bázi Etherea tvoří sbírku 8888 tučňáků, které se od sebe liší oblečením, doplňky či účesy, a jejichž cena se může vyšplhat do neuvěřitelných výšin. Jeden příklad mluví za vše - poslední prodaný tučňák s pořadovým číslem 6873 se prodal za 150 ETH (cca 484 tisíc USD), přičemž se aktuálně dále prodává s cenovkou 1000 ETH (cca 3.23 milionů USD). Tak co, investujete do tohoto současného boomu? Více zde.
Na dnes je to od nás všechno. Budeme Vám vděčni za sdílení či reakci na naše příspěvky. Mějte hezký krypto - týden!
Váš tým VirtualProperty