Perličky a zajímavosti #20

 
1) Bitcoin padá, přej si něco: mnozí z nás si včera večer všimli, že nejsilnější kryptoměna současnosti se výrazně propadla a v současné době pokořila hranici 42.500 USD. To je nejnižší hranice za poslední více než měsíc. Otázka ale zní – čím to bylo způsobeno? Podle dostupných informací je příčinou rozhodnutí regulátora v podobě Federálního rezervního systému snížit v letošním roce svou rozvahu a zvýšit úrokové sazby. Tím se spustila kaskáda likvidací kryptoměnového trhu, která za méně než hodinu dosáhla 222 milionů $. Tak - máte už nakoupeno? 
 
2) Melanie - nová tvář kryptomen?: Před několika dny přibyl na Twitteru příspěvek bývalé první dámy USA, Melanie Trump, který gratuloval k výročí vzniku digitálního zlata. To vyvolalo v komunitě smíšené emoce, zejména kvůli postoji jejího manžela, Donalda Trumpa, který opakovaně vyjádřil negativní postoje ke kryptoměnám, které dokonce označil za podvod. Proto se spekulovalo, zda účet Melanie nebyl hacknutý, avšak jak se ukázalo, bývalá první dáma se aktivně pohybuje v NFT a svou již vytvořenou kolekci s názvem „Melania's Vision“ postupně odprodává. No, možná krypto-trh získal novou vlivnou mluvčí :-)
 
3) El Salvador jako nový daňový ráj?: Vláda El Salvadoru zveřejnila další podrobnosti o zákonech týkajících se financí a inovací, které nedávno oznámil na Twitteru prezident Nayib Bukele. Zdá se, že legislativa bude zaměřena na nadšence bitcoinu, kteří přijdou do země. Ministr financí Alejandro Zelaya tvrdí, že v současnosti existuje mnoho mezinárodních BTC držitelů a nadšenců, kteří chtějí salvádorskou národnost – a nové zákony jim ji mají pomoci získat. Jedním z návrhů by mohlo být uzákonění poskytování výhod pro "bitcoinery", kteří se chtějí usadit v zemi a zároveň vybudovat bezcelní prostor pro mezinárodní zastánce BTC. Tak, kdy jdeme?
 
4) Vstupuje italská banka Banca Generali na trh?: Jedna z největších italských bank, Banca Generali, plánuje spolupráci s firmou Conio, která zajistí integraci digitálních měn v čele s bitcoinem do své nabídky. V praxi by tak mohli klienti banky (kterých je zhruba 300.000) získat možnost vytvořit si vlastní BTC peněženku přímo na svém bankovním účtu. To bychom zřejmě uvítali i v prostředí českých bank, je tak?
 
5) Uživatelé Airbnb chtějí platby v kryptoměnách: Generální ředitel a spoluzakladatel Airbnb Brian Chesky nedávno uvedl, že eviduje zvýšený zájem klientů o možnost platit za službu kryptoměnami. Podle Cheskyho je to proto otázka, kterou budou muset ve firmě prodiskutovat a zvážit. Stalo se tak na popud samotného ředitele, který na soc. síti Twitter vyzval klienty a fanoušky Airbnb, aby mu sdělili požadované inovace pro rok 2022. Z více než 4000 návrhů jasně dominovala právě otázka kryptoměn.
 
<h4 style="margin-top: 30px; margin-bottom: 15px; font-family: Montserrat, " helvetica="" neue",="" arial,="" sans-serif;="" line-height:="" 1.45em;="" color:="" rgb(44,="" 44,="" 44);="" font-size:="" 1.5em;="" caret-color:="" text-align:="" left;"="">
Na dnes to bude od nás všechno. Mějte pevné zdraví a kryptoměnám zdar. 
 
 
Váš tým VirtualProperty