Perličky a zajímavosti #8
Perličky a zajímavosti za zahraničních krypto-médií
1) Poměrně osvědčenou metodou boje proti kryptu ve Spojených Státech se stalo vyhodnocování ICO jako prodej cenných papírů a nutnost splňovat s nimi související nařízení a zákony. Ačkoliv se kryptoměnám pochopitelně nedostává luxusu obdobné podpory jako těmto komoditám, restrikce a přísné posuzování, které mohou znamenat komplikace, se na ně aplikují poměrně nekompromisně. Nejznámějším případem poslední doby je Kik, vzpomenout si ale třeba můžeme i na Gram od komunikační platformy Telegram.
2) Rivalita mezi Etherem a Cardanem zajímá zastánce obou těchto kryptoměn a i spoustu přihlížejících bez vyloženě přímých zájmů. Zda budou oba tyto celky úspěšně koexistovat, nebo bude některý z nich úspěšně dominovat, ukáže až čas. Celkem dobrým průběžným ukazatelem je přístup projektů, které jejich blockchainy využívají. V nedávné době například SingularityNET prý silně zvažuje přechod z Etherea na Cardano, mimo jiné kvůli nižším nákladům i lepší škálovatelnosti. Zajímavá je i možnost, že brzy bude možné platit Cardanem skrze platformu Shopify, která již podporuje např. BTC, LTC či právě ETH.
3) Hack burzy KuCoin zasáhl mnoho projektů založených na ERC-20 tokenech. Po řadě akcích, které mají za cíl minimalizovat škody, by měla být před spáry hackerů v bezpečí digitální aktiva za téměř 130 milionů dolarů. Zároveň toto však ukazuje, jak velmi rozdílný princip a úroveň skutečné osobní kontroly mají tyto altcoiny např. oproti Bitcoinu. Co se přímo tohoto hacku týká, vyplouvá na povrch, že odhadovaná celková škoda je ale daleko větší, než původních 150 milionů USD – téměř dvojnásobně. Více si přečtěte zde a zde
Váš tým VirtualProperty