Varování před společností FinoCapital

Naneštěstí podle našich informací je situace kolem FinoCapital v ČR poměrně vážná a do tohoto pofidérního projektu investovalo mnoho lidí nemalé částky, které, jak správně tušíte, nedokážou z projektu vybrat ven, zpět na svůj účet. Rozhodli jsme se proto otevřeně varovat před investováním do této „společnosti“ a uvést informace, které by měl vědět každý, kdo začne uvažovat o zaslání peněz do jejich projektů. Zároveň uvedeme i recenze lidí, kteří mají s FinoCapital osobní a bohužel převážně negativní zkušenost.
 
Začali bychom varovavím České národní banky, která již 19.8.2021 vydala upozornění na aktivity společnosti Lollygag Partners LTD, která operovala na webové stránce https://finocapital.io/cs. Dnes sice tato společnost využívá jiné koncovky, můžete natrefit například na https://finocapital.online/cs/, či jiné, využívají i platformy WebTrader či MetaTrader 4, ovšem při bližším pohledu spatříte, že majitel je identický, a to spol. Lollygag Partners LTD. ČNB uvádí, že společnost nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb ani jiných finančních služeb v České republice, ani v EU, a že případná investice není ze zákona pojištěna ani jinak chráněna. Dále uvádí, že před aktivitami společnosti před časem varovaly veřejnost orgány dohledu Španělska, Portugalska či Německa. Více si můžete přečíst zde.
 
Princip fungování této "společnosti" spočívá v aktivitě již zmíněných brokerů, kteří cíleně oslovují své nové oběti, kterým slibují pohádkové zhodnocení vkladů. Tito brokeři jsou mnohdy zahraničně znějící osoby, které lámanou čestinou nabízejí zprostředkování vkladu, mnohdy prostřednictvím kryptoměn, v extrémním případě Vám namluví stažení aplikace, pomocí které Vám “pomohou” provést jednotlivé kroky, jako například registrace atp. POZOR!!! Tímto krokem se vám dokážou snadno dostat do počítače a ovládnout celý jeho obsah. To znamená nejen Vaše dokumenty, ale i doklady, pokud jste je v počítači měli, citlivé údaje, smlouvy, přístupy do bankovnictví, jednoduše umí prohledat a stáhnout cokoli, co mohou později zneužít. V tomto bodě doporučujeme počítač okamžitě odstavit, vypojit ze sítě a poradit se s nějakým IT odborníkem, jak dále postupovat. A samozřejmě navštívit nejbližší policejní stanici.
 
Minimální vklad do této společnosti je 250 dolarů (a ekvivalent), poplatky za obchodování, vklady či výběry je velmi náročné dohledat, jsou velmi netransparentní. Podezřelé jsou i překlepy na české stránce společnosti, což působí velmi neprofesionálně. Hlavní problém však popisuje stránka investplus.cz, která sepsala podrobnou recenzi projektu a která uvádí, že v případě, kdy se klient rozhodne své vklady vybrat, nastane problém a musí se nejprve verifikovat. A teď pozor – společnost totiž vyžaduje kopie platného průkazu totožnosti, doklad o bydlišti, kopie obou stran použité platební karty a doklad o provedení platby. Ale i přes tento krok své peníze vybrat nedokážete, jinými slovy mají podvodníci nejen vaše peníze, ale také dostatek podkladů pro další nekalé aktivity. Pokud k tomu přidáme ještě Vaše telefonní číslo, můžete očekávat, že se Vám zanedlouho ozve jiný broker, jiná společnost či jiný projekt, který bude nabízet podobné služby, v bledě růžovém. Zpět k FinoCapital. Jak uvádějí lidé na stránce investplus.cz (úplně na konci si můžete přečíst recenze skutečných lidí z ČR), brokeři za výběr chtěli úhradu poplatků spojených s výběrem, případně zaplacení daní, které byly mnohdy ve vyšší částce, než samotná částka na výběr! 
 
Za zmínku stojí i fakt, že společnost má sídlo ve státě Dominica, která patří mezi daňové ráje, a také to, že spol. Lollygag Partners LTD provozuje hned několik brokerských značek, například FxCore nebo FXActiv. Dále. Společnost nabízí software pro automatický trading, což je v kryptosvětě již notoricky známý typ podvodu, velmi častokrát se opakující. Neméně alarmující je situace, kdy Vám broker volá, aniž byste navštívili jejich stránky, cokoli vyplnili nebo narazili na jejich online reklamy. V tomto směru se otevírá otázka, jak na Vás vůbec přišli? V žádném případě byste se neměli nikdy bavit s nikým, kdo nemá licenci, která Vás jako spotřebitele chrání (alespoň částečně) v případě, kdy Vás podvodníci o peníze úspěšně oberou. Další recenze poškozených si můžete prohlédnout na stránce zde.
 
Shrnutí: Nezvykneme nakládat na konkrétní osoby či společnosti, pokud to není skutečně žádoucí. Nicméně u společnosti FinoCapital musíme udělat výjimku, protože jejich rozmach nabírá na síle a počet obětí prudce stoupá. Myslete na to, že v dnešním světě vše, co vypadá až neuvěřitelně dobře, je skutečný nonsens. Nenechte se napálit, bavte se o tom se známými, a když nemáte s kým, zavolejte nám, rádi s Vámi podobné projekty probereme. Ne všechno musí být automaticky scam, ale bohužel procenta jsou podle našich zkušeností velmi neúprosná.
 
 
Vaše Virtual Property